На військовому полігоні поблизу Ужгорода відбулась виїзна нарада за участі голови Закарпатської обласної державної адміністрації Валерія Лунченка та очільників районних державних адміністрацій, військового комісара обласного військового комісаріату полковника Івана Васильцюна, командування новоствореного батальйону територіальної оборони. Головним питанням запропонованим для обговорення й на якому акцентувалася увага керівників установ різного рівня, стало вирішення матеріально-технічних проблем підрозділу та практичної підготовки особового складу батальйону до виконання завдань за призначенням.
Зокрема, після обговорення керівництвом краю було оперативно вирішено питання з фінансуванням на суму більше 1 млн. гривень окремих статей кошторису із забезпечення життєдіяльності цього військового підрозділу.

Також воякам було передано 72 бронежилети, 400 аптечок, 70 спальних мішків, 45 тактичних ліхтарів, дезінфікуючі засоби, продукти харчування на суму в 5 тисяч гривень та матеріально-технічні засоби на суму 17 тисяч гривень, які були закуплені за попередньо укладеним списком в обласному військовому комісаріаті.

Як зазначив полковник Іван Васильцюн робота із поповнення матеріально технічної бази проводитиметься й надалі: «Найближчим часом ми передамо ще 63 бронежилети, півсотні сучасних радіостанцій та постільної білизни на суму 18 тис. гривень».

Варто зазначити, що військовослужбовці за час тренувань на полігоні значно підтягнули свої знання щодо своїх спеціальностей. Під час планових занять вони продемонстрували присутнім відпрацювання дій особового складу підрозділу з ліквідації супротивника на блок-посту, свої дії під мінометним обстрілом та і в умовах атаки противником на броньованій техніці їхніх укріплень.

Після показу представники місцевої влади мали можливість поспілкуватися з військовослужбовцями призваними з районів, які знаходяться у зоні їх підконтрольності. Вони пообіцяли хлопцям, що зроблять усе належне аби підтримати їхні сім’ї, взяли на «олівець» особисті прохання сержантів та солдат батальйону щодо надання конкретної цільової допомоги.

Підсумком проведення наради стало створення робочої групи з відповідною наглядовою радою, яка буде проводити моніторинг за розподілом матеріальних коштів, які надходять для підтримки Закарпатського батальйону територіальної оборони. До її складу якої увійшли 29 осіб: представники районів області, громадських організацій, ЗМІ та військові.

Однією з найактуальніших проблем, що постала перед керівним складом батальйону є стан казарм, де після завершення бойового злагодження розміщатимуться особовий склад. Тому було прийнято рішення щодо залучення частини грошей для приведення приміщень казарми до належного стану та облаштування пункту постійної дислокації на Мукачівщині.

– Спонсорські кошти, добровільні внески продовжують акумулюватися в органах місцевого самоврядування – від селищної до обласної ради. Ті, суми, які вже були зібрані – а це від 30 до 300 тисяч гривень мають бути прозоро та ефективно використані на потреби батальйону територіальної оборони. Наші військові мають бути забезпечені усім необхідним, – наголосив Валерій Лунченкопід час наради.

Варто зазначити, що морально-психологічний стан особового складу батальйону територіальної оборонизначно покращився після того, як органи влади звернули свою увагу на їхні проблеми. Також з кожним днем вони відчувають усе більшу підтримку населення області, а з нею й свою відповідальність до опанування військовою справою.

Юрій ЛОМАКІН.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s