Львівський бронетанковий завод опановує нову специфікацію

Posted: 24.07.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , ,

Львівський бронетанковий завод, який має понад півстолітню історію, знову почав активно працювати по замовленнях Міністерства оборони України. Сьогодні у цехах підприємства кипить робота з капітального ремонту та відновлення броньованих ремонтно-евакуаційних машин та двигунів до самохідних артилерійських установок, виготовлення запасних частин до різної бронетехніки, які у подальшому можуть бути використані у зоні проведення антитерористичної операції.
— До виконання держзамовлення ми приступили на початку липня, — розповідає директор підприємства Олександр Остапець. — Навіть довелося відкласти виконання престижної закордонної угоди. Свою техніку ми ремонтуємо поза чергою. Так через кілька днів вже будуть готові до експлуатації дві одиниці БРЕМ-1 та три танкові двигуни, які пройшли капітальний ремонт. Відтак роботи в нас побільшало і працівники працюють у дві зміни, а деякі дільниці й у три.
Крім цього керівник підприємства зауважив, що Львівський бронетанковий спеціалізується на ремонті танків Т-72 та броньованої спецтехніки на його базі. Остання якраз й перебуває на озброєнні в українській армії. Але ця модифікація танку повністю російського виробництва. Тому львів’яни освоїли виготовлення всіх запасних частин, щоб не залежати від закордонних постачальників. Звісно, це впливає на потужності заводу. Адже раніше із цехів підприємства виходило близько 60 машин, а сьогодні — 15.
— Боротьба із тероризмом на українському Донбасі змушує нас освоювати нові профілі виробництва, — зазначив Олександр Остапець. — Ми запропонували оборонному відомству свої послуги у ремонті БТР-80. Взяли на пробу 4 одиниці. І цей пілотний проект нам вдався. Два відремонтованих БТРа вже готові до відправлення у війська. Ще два за кілька днів проходитимуть післяремонтні випробування. Також успішно справляємося із важливим завданням із виготовлення протикумулятивних захисних екранів для броньованої техніки. До речі, цей винахід знайшов використання під час експорту українських БТР-4. А сьогодні — вкрай потрібний нашим військовим, які виконують завдання у зоні АТО. Адже у польових умовах їхнє виготовлення проблематичне. Тому ми швидко освоїли цю технологію і спроможні виготовити визначену кількість комплектів такого захисту і доставити за призначенням, а мобільні ремонтні бригади їх вже змонтують на техніці.
Про роботу мобільних евакуаційно-ремонтних бригадах потрібно розповісти детальніше. Як пояснив головний інженер Львівського бронетанкового заводу Віктор Андрощук, ремонтні бригади від заводу в зону проведення АТО виїжджають постійно. Вже було шість ротацій, готується чергова. Їхнім завданням є оперативне надання допомоги військовослужбовцям у ремонті пошкодженої техніки на полі бою. Завдяки наполегливій праці фахівців-ремонтників вдалося повернути у стрій чимало бойових машин.
— У польових умовах ремонтувати техніку досить складно, — розповідає майстер бронетанкового заводу Юрій Винар, який нещодавно повернувся із зони АТО. — Доводилося швидко пересуватися з одного місця в інше, щоб надати допомогу нашим хлопцям, адже броньовані машини їм вкрай необхідні. У полі складність полягає у тому, що ремонтнику необхідно убезпечити місце роботи, щоб ніщо не відволікало від процесу. Пошкодження та несправності  лагодили різні, але найбільше докучали, пов’язані із таким поняттям, як старіння металу. Стара техніка просто не витримує шалених навантажень бойової обстановки. Тримайтеся хлопці, ми, ремонтники, подумками з вами і на передовій, і в тилу попри всі негаразди зробимо все можливе, щоб у найкоротший термін повернути броню у стрій.
За словами директора Львівського бронетанкового заводу Олександра Остапця, підприємство у сучасних умовах змушене освоювати нову специфікацію, адже потужності заводу цілком дозволяють це зробити. Відтак вже завершилася підготовка і фахівці підприємства починають виготовлення першого зразка легкого БТР-Б «Дозор» за проектом харківських конструкторів, який вже через місяць вийде з цехів підприємства.
На черзі нові тендерні процедури на держзамовлення Міністерства Оброни України і керівництво заводу сподівається отримати найближчим часом угоду на 50-70 мільйонів гривень. Адже львівські фахівці бронетанкової справи, маючи сучасне обладнання, спроможні якісно і швидко поповнити Збройні Сили України бойовими машинами.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s