У Львівському казенному експериментальному підприємстві засобів пересування та протезування виготовили перший протез ноги для військовослужбовця

Posted: 24.07.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , ,

Львівський протезний завод, як його називають скорочено, одне з 14 подібних підприємств на території України. Внаслідок активних бойових дій у зоні АТО наші військовослужбовці почали отримувати травми, пов’язані із втратою кінцівок. Стан здоров’я таких військовослужбовців іде на покращення і повстає питання їхньої реабілітації до нормального життя у суспільстві. Персонал та наукові співробітники Львівського протезного заводу та лікарі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону почали вивчати шляхи щодо надання допомоги військовослужбовцям у цьому питанні і стикнулися із суттєвими проблемами. А саме, сучасне українське законодавство виявилося зовсім не пристосованим до розв’язання потреб травмованих під час ведення бойових дій.
У Києві з ініціативи начальника ВМКЦ ЗР полковника медичної служби Івана Гайди та львівських фахівців протезного заводу минулого тижня на базі Головного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» відбувся круглий стіл з проблемних питань протезування військовослужбовців із запрошенням відповідних фахівців. За результатами цього заходу було підготовлене звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін у законодавство України щодо допомоги хлопцям у проходженні реабілітації. І результат не забарився — у вівторок, 22 липня, Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, яке регулює порушене питання.
Відтепер, кожен з тих, хто на війні внаслідок поранення втратив кінцівку матиме змогу безкоштовно пройти протезування та реабілітацію у спеціалізованих центрах, які діють при заводах. Фахівці протезисти виготовлять їм сучасні протези із закордонних комплектуючих.
Один з теперішніх пацієнтів стаціонару протезного заводу – військовослужбовець Володимир, який виконував завдання у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі. На жаль, боєць ще досі перебуває у шоковому стані, адже втрата ноги — це серйозна психологічна травма. Однак, перші кроки, у прямому розумінні, до нового життя, завдяки прийнятому днями Закону, він вже зробив. У перший день він приміряв нову ногу. І навіть зміг зробити декілька самостійних  кроків, щоправда під наглядом лікарів-протезистів та техніків, тримаючись за бруси. Але медики запевняють — уже за місяць пацієнт зможе поїхати додому і вести повноцінне життя.
Володимиру 36 років. Ще до цієї весни він спокійно, розмірено жив у Житомирській області у невеличкому місті Малині, працював на лісозаводі та виховував із дружиною трьох синів. Життя докорінно змінила мобілізація. У квітні він одягнув військові однострої. Потім виконував завдання у зоні АТО. В одному із запеклих боїв із терористами отримав поранення, яке призвело до втрати кінцівки. Спочатку життя рятували побратими. Далі були операції й лікарні в Рубіжному, Харкові й урешті Львів. Володя поступово одужує, але психологічна травма ще саднить. Його рухи невпевнені, він ще не уявляє як жити далі… Але працівники Львівського протезного заводу вірять у хлопця і в нього все буде гаразд, адже поставили на ноги вже тисячі пацієнтів.
— Ми чекаємо повного загоєння ран і після цього можемо брати людину на протезування, — розповідає заступник директора заводу з медичної роботи Вікторія Оліх. — Але до того часу пацієнт теж має готуватися, проводити специфічну гімнастику, в уяві рухати втраченою кінцівкою, що дає узгодження із мозком пацієнта. А після загоєння призначаються спеціальні масажі та бинтування кукси для її формування.
Керівник казенного підприємства Сергій Суязов зазначив, що сьогодні на підприємстві для виготовлення протезних виробів використовуються сучасні закордонні технології, зокрема відомих німецьких виробників. Він запевнив, що всі пацієнти, які отримали поранення у зоні АТО мають можливість скористатися послугами казенних підприємств і безкоштовно, без виїзду за кордон, пройти протезування та у подальшому отримувати технічне обслуговування протезів.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s