Лицар-охоронець знову на посту

Posted: 30.07.2014 by rmclviv in Ознака часу
Позначки:, ,

На площі Ринок, що у Львові, перед входом до міської Ратуші відбулося урочисте відкриття Львівського Лицаря, місією якого стане збір пожертв на Українське військо. Участь в заході взяли міський голова Андрій Садовий, голова обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк, представники мистецьких організацій та гості міста.
У своєму виступі Андрій Салюк зазначив, що на тлі агресії московських наймитів майже кожний громадянин нашої держави вимушено став знавцем військової справи.
– Як і сто років тому Український народ знову постав перед загрозою окупації наших територій російськими військами. Так виходить, що чимало з нас, за досить короткий час, стали обізнаним в тому, яка вартість кариматів, бронежилетів, іншого спорядження, де їх можна придбати і яким чином передати в зону бойових дій. Волонтери роблять усе можливе аби допомогти нашим хлопцям здобути перемогу над терористами. Ця кропітка щоденна звитяжна робота направлена на те, щоб українські бійці постійно відчували підтримку суспільства та мали можливість все необхідне аби якісно виконувати поставлені бойові завдання, наголосив він.
Прикметно, що Львівський Лицар повернувся не у формі скульптури, а художнього полотна – символу боротьби з агресора. Як розповіли художники Роман Зельнько і Остап Лозинський цього було досягнуто завдяки тому, що на ньому зображено Юрія Змієборця.
– Цей Святий є віддавна патроном міста й опікуном захисників Вітчизни. Сподіваємося, що наш модерновий Лицар стане в подальшому гідним продовжувачем давніх традицій, уособленням меценатської допомоги на потреби військових.
Слід додати, що ця незвична атракція за доволі короткий час зібрала навколо себе чимало глядачів. Першими символічними металевими пластинами із викарбуваним Тризубом вартістю в сто гривень зміцнили обладунки Лицаря-оборонця міський голова Андрій Садовий, учасник антитерористичної операції капітан Тарас Милян, Василь Качмарик. Згодом до них долучилися представники засобів масової інформації, містяни та представники нашої нації з інших областей.
Усі зібрані кошти скеровуватимуться на купівлю оптико-електронних приладів для візуалізації температурних полів та вимірювання температури, що вкрай необхідні нині військовослужбовцям, задіяним в АТО.
Напередодні, кошти на потреби війська зібрали й учасники Міжнародного мото-рок-фестивалю «Західний Вітер 2014», організований міською громадською організацією «Мотоклуб Галицькі байкери».
Впродовж двох днів було акумульовано 2400 грн. благодійних та добровільних пожертвувань. Ця акція знайшла відгук в серцях міжнародних учасників фестивалю, тож до «загального казану» вкинули посильні суми байкери з Польщі, Республіки Білорусь, Чеської республіки, Іспанії.

Довідка. Львівського Лицаря було вирізьблено з суцільного стовбура липи у 1916 році скульптором Яном Юліушем Нальборчиком на тлі російської агресії. За його допомогою галичани збирали пожертви на потреби мобілізації й на зміцнення обороноздатності гарнізону. Тоді скульптура розміщувалася на Гетьманських валах у спеціальному павільйоні, спроектованому Вітольдом Долинським. Кожен із жертовників здобував право забити в обладунки лицаря металевий цвяшок, у такий спосіб «зміцнивши» дерев’яного лицаря уже металевими латами.
Нині реінкарнація історичної пам’ятки, що зберігалася у приміщенні Львівського історичного музею у холі Чорної кам’яниці на площі Ринок, знову повернулася на вулиці міста.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s