ВМКЦ ЗР надав лікування майже шістьом сотням бійців із зони АТО

Posted: 15.08.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, ,

Пацієнти, які отримали поранення в боях на Донеччині отримують належну медичну допомогу та забезпечені усім необхідним. Однак, для того аби їхнє лікування та реабілітація проходили ефективніше потрібне нове сучасне медичне обладнання. На цьому 14 серпня наголосив начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда під час щотижневого брифінгу для представників центральних та регіональних засобів масової інформації.
Також він окреслив журналістам загальну медичну ситуацію із лікуванням поранених та хворих військовослужбовців, задіяних в антитерористичній операції на Донбасі. Зокрема, начальник Центру розповів про те, що наразі під медичним наглядом перебувають більше 120 поранених і хворих військовослужбовців, яких було доставлено впродовж останнього місяця з поля бою.
– Власне, це ті солдати та офіцери, які отримали різного роду травми та захворювання саме під час виконання бойових завдань із протидії терористам. На сьогоднішній день маємо п’ятеро наших хлопців, які у важкому стані перебувають у реанімаціях. Там їм надається інтенсивна медична допомога. Наші спеціалісти докладають значних зусиль, увесь можливий спектр інтенсивної медичної допомоги аби виходити їх та перевести до стану середньої важкості, з перспективою подальшого повного їх одужання.
Крім того, офіцер розповів присутнім про те, що загалом, за зростаючою динамікою, вже проліковано близько 300 поранених, травмованих і хворих військовослужбовців-учасників АТО.
– Якщо ж, взяти за регіон, а ви знаєте, що наш Центр має підрозділи в усіх західних областях, то кількість вилікуваних обчислюється шістьма сотнями бійців.
Під час брифінгу журналістів було поінформовано про участи військових спеціалістів у медичному забезпеченні підрозділів, що безпосередньо контактують із поборниками розколу нашої держави. Так вони дізналися загальні принципи комплектування медичними бригадами згаданих підрозділів, умови здійсненнями ними професійної діяльності, стан забезпеченням усім необхідним устаткуванням.
– Від нашої медичної установи на сході зараз перебуває декілька таких медичних бригад, які надають допомогу не лише особовому складу підрозділів Збройних Сил, а й інших військових формувань, що перебувають там. Часто і їм перепадає від бойовиків – от вчора до нас санітарним бортом доставили нашого військовослужбовця, водія спеціального транспорту. Сподіваємося, що в рідних стінах він швидко піде на поправку та повернеться до виконання службових обов’язків.
У свою чергу головний хірург Західного регіону, полковник медичної служби Іван Богдан розкрив етапи відновлення життєвих функцій пацієнтів.
– Лікування проходить за двома напрямками продовження тієї медичної допомоги, яка вже була надана потерпілим в інших медичних закладах та відновне лікування, а саме проводимо цілий комплекс заходів спрямованих на повернення пацієнтів до повноцінного життя. У такі нашій роботі ми покладаємося не лише на власні сили, а й залучаємо провідних спеціалістів із цивільних медичних закладів. Дуже багато нам допомагають в цьому доктори медичних наук, професори Ігор Новицький й Ігор Трутяк, та чимало інших.
На завершення заходу начальник Центру подякував усім небайдужим – волонтерам, громадянам Галичини, юридичним та фізичним особам за відповідальне ставлення до проблем Українського війська й безкорисну суттєву допомогу. А також поділився планами на найближчу перспективу: «Нещодавно небайдужі краяни ініціювали збір коштів на сепаратор крові. Він дає можливість переливати хворому його ж власну кров, яка втрачається під час операції, і, таким чином, зменшує витрату донорської крові, і, відповідно, навантаження на організм пацієнта під час адаптації до чужої крові.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s