Майже півтисячі кілометрів Львівщиною подолали представники Північноатлантичного альянсу та громадської організації “Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку” задля організації та забезпечення навчального процесу на курсі “Менеджмент безпеки бізнесу”.
Зокрема, напередодні визначного православного свята – Преображення Господнього – робоча група освітян на чолі із керівником управління Департаменту політичних справ та політики безпеки міжнародного секретаріату доктором Альберто Біном, менеджером програми НАТО-Україна Крістофером Штаудтом, виконавчим керівником програми НАТО-Україна Олександрою Огородніковою та українськими партнерами відвідала Самбірський гарнізон.
Як розповів директор громадської організації Андрій Рой спеціалізовані курси вже багато років діють на Західній Україні для військовослужбовців, які завершують службу, звільнені у запас або у відставку.
– Цього року, зважаючи на складну воєнно-політичну ситуацією, що виникла внаслідок агресивних дій Росії та терористів на Донбасі, ми досягнули порозуміння партнерами в тому аби набирати на навчання дещо більший відсоток членів сімей військовослужбовців. Вважаю, що це, перш за все, стосуватиметься родин військовослужбовців, які брали та беруть участь у проведенні антитерористичної операції на сході країни.
Для нас це дуже перспективний гарнізон, адже сьогодні в місті та районі розташовано декілька потужних військових частин. У попередні роки в цьому гарнізоні вже пройшли перенавчання майже 100 чоловік – проведено 3 курси “Управління персоналом”, “Менеджмент безпеки бізнесу”та “Менеджмент малого бізнесу”
Загалом, перенавчитися на цивільну спеціальність зголосилося 28 військовослужбовців. Впродовж трьох місяців вони опановуватимуть нову спеціальність (350 навчальних годин) і після завершення курсів отримають свідоцтво державного зразка, міжнародний сертифікат та посвідчення Державної служби охорони при МВС України (УДСО), що дасть їм право працювати у службах безпеки та охорони підприємств, а також займатися власним бізнесом.
Заняття включатимуть спеціальні дисципліни та низку загальних дисциплін (згідно з ліцензією), серед них – право, трудове законодавство, кадрове забезпечення та економічні дисципліни, необхідні для праці керівникам служб безпеки та охорони підприємств.
Наступного дня, роботу було продовжено у Бродівському та Золочівському гарнізонах. Так, у сесійній залі Бродівської райдержадміністрації з напутніми словами до чергової групи слухачів курсу з безпеки виступили доктор Альберто Бін, Крістофер Штаудт, головний спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними органами та організаційної роботи Львівської обласної державної адміністрації Петро Самощук та голова районної державної адміністрації Руслан Шишка.
Зокрема, Альберто Бін розповів про те, що він в Західній Україні вперше і він отримав велику кількість позитивних вражень, зокрема й від перебування у славному місті Броди.
– Так, ваш край дуже чудовий і мої знання про нього суттєво збагатилися. Однак перейдімо до справи… Наша співпраця розпочалася 1999 року з курсу  «Англійська мова» в місті Києві, на якому навчалося 14 слухачів. Програма кожного року розвивалася: відбувалися певні позитивні зміни і, за усі ці роки, в межах Програми було перепідготовлено близько 7 тисяч військовослужбовців, працівників ЗС України та інших силових структур у 56 українських містах.
Звичайно, навчання неможливо проводити без коштів, тому кожного року ми затверджуємо цивільний бюджет НАТО. Так, на 2014 рік було виділено фінансування, що дозволить здійснити перепідготовку 780 колишніх військовослужбовцям у 25 ваших містах, – зауважив він.
На переконання гостя із Брюсселю Програма з перепідготовки здатна полегшити реінтеграцію військовослужбовців у професійне життя цивільної сфері. Також він додав, що шляхом її виконання НАТО та країни-партнери НАТО прагнуть зробити свій внесок у підтримку України, полегшити соціальний та економічний наслідки військової реструктуризації, що відбувається в межах військової реформи ЗС України.
– Хочу наголосити, що такі процеси відбуваються не лише у вашій армії. Ми маємо чимало прикладів реформування армій інших країн-членів НАТО. Тому ми реально підходимо до справи і прагнемо поділитися усім набутим досвідом у цій сфері з українськими партнерами, – зазначив  доктор Альберто Бін.
Слід додати, що вже із 9 вересня група слухачів у складі 27 чоловік приступить до навчання на базі педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича. Лекції та практичні заняття проводитимуть викладачі Львівського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом та представники Державної служби охорони МВС України й, власне, педагогічного коледжу.
По обіді цього ж дня, у місті Золочеві відбувся урочистий випуск 28 слухачів курсу “Менеджмент безпеки бізнесу”.  Вручення дипломів та сертифікатів відбувалося за участі іноземних гостей та представників органів місцевої влади – голови Золочівської РДА Івана Стецюка, завідувача сектору оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА Миколи Сагатого, представників районного центру зайнятості.
Загалом, слід відзначити активну допомогу представників органів державної влади та місцевого самоврядування Західної України, і, зокрема – Львівщини, з організації навчального процесу. Адже саме завдяки їх допомозі та підтримці наші військові та члени їх сімей мають можливість впродовж багатьох років здобувати нові знання. От і цього разу свою допомогу надали секретар Самбірської міської Ради, полковник у запасі, Володимир Дацюк, спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи,  запобігання та виявлення корупції   Самбірської РДА Петро Рибак, голова Бродівської РДА Руслан Шишка та спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи,  запобігання та виявлення корупції   Михайло Зелещук, голова Золочівської РДА Іван Стецюк, завідувача сектору оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА Микола Сагатий.

Віталій ІВАНОВ.

Довідка. На сьогоднішній день громадська організація виконала перепідготовку 2844 військовослужбовці, з них за кошти НАТО – 800 військовослужбовців та за кошти ОБСЄ – 532 чоловіки. Працевлаштовані – 1941 чоловік.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s