У військовому госпіталі у Львові майже щодня проводять близько трьох десятків успішних операцій

Posted: 04.09.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , , , ,

У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відбувся брифінг для представників засобів масової інформації, під час якого командування військово-лікувальної установи та представники волонтерсько-патронатних організацій відзвітувалися перед громадськістю про проведену роботу.
Зі слів начальника ВМКЦ ЗР полковника медичної служби Івана Гайди, особовий склад підпорядкованої йому установи працюють у посиленому режимі і докладають усіх можливих зусиль, аби лікувально-відновлювальний процес поранених та травмованих військовослужбовців, які прибули із зони проведення бойових дій на Сході України відповідав найвищим стандартам медичної справи. Він підкреслив, що контроль якості надання медичного забезпечення здійснюється постійно. Крім того, заступник Міністра охорони здоров’я України В. Лазаришин, який днями відвідував ВМКЦ ЗР у рамках робочої поїздки високо оцінив фахову підготовку персоналу госпіталю та умови в яких здійснюється лікування пацієнтів.
– На даний час у госпіталі перебувають понад 180 поранених солдатів та офіцерів, – зазначив у доповіді полковник медслужби Іван Гайда. – Щодня, фахівці хірургічної та реанімаційної клінік проводять із ними близько 30 оперативних втручань різного рівня складності. За складністю процесу, до оперативних втручань можна також прирівняти і інші медичні маніпуляції, які проводяться із пацієнтами, зокрема перев’язки. Потрібно усвідомлювати, що військовослужбовці поступають із комбінованими травмами та пораненнями. Із ними щодня індивідуально проводять лікувальний процес різні за спрямуванням медичні фахівці хірурги торокальні, абдомінальні, лікарі-реаніматологи, анестезіологи тощо.
Також начальник ВМКЦ відзначив, що львівський госпіталь має можливості до розширення штатної чисельності ліжок, якщо буде така необхідність. Готові до прийому пацієнтів із зони АТО й підпорядковані ВМКЦ ЗР військово-лікувальні установи у містах Рівному, Чернівцях, Мукачеві. Зараз, з перевищенням потужностей працює лише один із чотирьох військових госпіталів, який входить у систему ВМКЦ ЗР, – Луцький військовий госпіталь, розрахований на 100 ліжко-місць. У ньому проходить лікування 150 пацієнтів. Зі слів полковника медслужби І.М. Гайди, луцька філія задіяна більш активно, через відмінного практикуючого хірурга, начальника госпіталю полковника медичної служби Олександра Хоменка.
Головний хірург ВМКЦ ЗР полковник медслужби Іван Богдан більш детально розповів про лікувальний процес військовослужбовців. Зокрема, він підкреслив, що операції, які виконуються у Львові є найвищого рівня складності. Загалом, динаміка одужання пацієнтів є позитивною, післяопераційний стан військовослужбовців задовільний, дехто наближається до виписки із хорошими показниками. Оперативні втручання він та його підлеглі проводять щодня. Зокрема, 24 серпня було здійснено тривалу операцію високого рівня складності. Військовий хірург повідомив, що у процесі лікування та консультаціях задіяні також і провідні фахівці та науковці медичного університету.
Командування ВМКЦ ЗР, користуючись нагодою звернулось до усіх небайдужих громадян, волонтерів та спонсорів, які надавали та продовжують надавати допомогу військово-лікувальній установі. Полковник медслужби Іван Гайда підкреслив, що потреби, які виникають у забезпеченні лікувального процесу, добровільні помічники та меценати намагаються вирішити форсованими темпами, тож уся увага лікарсько-сестринського складу зосереджена на виконанні безпосередніх функцій без відриву на господарсько-побутові проблеми. Він подякував також Світлані Сидоренко – лідеру «Волонтерської сотні», яка здійснює громадську підтримку ВМКЦ ЗР. Очільниця волонтерів також була присутня на брифінгу, тож мала можливість особисто розповісти про діяльність групи. Відтак, досвід медичного забезпечення активісти здобували ще в часи Майдану. Згодом, постачали медикаменти до Київського військового шпиталю та безпосередньо на передову. По тому, вирішили взяти опіку над пораненими у Львові. За короткий проміжок часу вдалося знайти спільну мову із командуванням ВМКЦ ЗР та налагодити патронатний процес. Відтепер, волонтери, які працюють змінами по 7 осіб по дві доби поспіль, допомагають збирати необхідні ліки, кошти. Насамперед, усі поранені, які поступають до госпіталю забезпечуються предметами особистої гігієни, одягом та взуттям. Зараз, до прикладу, волонтери збирають теплі речі та спортивне взуття не лише для пацієнтів, але й для діючих бійців АТО. Жінка відзначила, що на прикладі ВМКЦ ЗР продемонстровано активна і позитивна співпраця громадянських ініціатив та державних структур.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s