У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відбулася церемонія нагородження офіцерів медичної служби, середнього і молодшого медичного персоналу, які відзначилися виконанням військового обов’язку під час участі в заходах антитерористичної операції на сході країни. Захід відбувся під безпосереднім керівництвом директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони полковника медичної служби Віталія Андтронатія, за участі міністра культури України Євгена Нищука, Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука), сорока владик світових країн, які з’їхалися до Львова на Синод Єпископів УГКЦ з Канади, Сполучених Штатів Америки, Бразилії, Італії, Німеччини, Англії, Польщі та різних областей України, дружини прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка – Терезії, начальника Львівського гарнізону генерал-лейтенанта Павла Ткачука та представників органів місцевої влади і самоврядування.
Цього дня державні нагороди України, відзнаки Міністерства оборони України та начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗС України з формулюванням: «…за значний особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України, бездоганну сумлінну службу» отримали більше двадцяти військовослужбовців Центру. Зокрема, два офіцери медичної служби – полковники Юрій Скуратівський й Тарас Кльофа – стали кавалерами Ордена Данила Галицького. Відзнакою МО України – нагрудним знаком «Знак пошани» було оцінено роботу полковника медичної служби Андрія Родзоняка, майора медичної служби Валентина Медзина, Подякою Міністерства оборони України було удостоєно капітанів медичної служби Миколу Волошина, Володимира Янківського водія-санітара, старшого солдата Романа Івануджака, водіїв, старших солдатів Михайла Політова, Назарія Старецького, водія-електрика, старшого солдата Віталія Туришина.
Також значна кількість військовослужбовців була нагороджена почесними нагрудними знаками начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України «За досягнення у військовій службі II ступеня» та «За взірцевість у військовій службі III ступеня». Серед них – начальник відділення невідкладної медичної допомоги Центру підполковник медичної служби Костянтин Бартошик, старший ординатор нейрохірургічного відділення Центру підполковник медичної служби Сергій Іванов, командир взводу матеріально-технічного забезпечення Центру старший прапорщик Ярослав Возний, анестезиста відділення невідкладної допомоги Центру старшого сержанта Богдана Зелінського, водія-лаборанта солдата Івана Катрука та ще інших.
Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони полковник медичної служби Віталій Андтронатій під час нагородження висловив переконання в тому, що завдяки військовим медичним працівникам, які перебувають у бойових підрозділах разом із особовим складом, останні почуваються надійніше, а отже впевненіше.
Солдат сміливіше йде у бій, коли знає, що поруч знаходиться фахівець, який, вразі чого, зможе врятувати йому життя. І прикладів такого бойового побратимства знаємо вже чимало. А ще хочу наголосити на тому, що наша українська система медичного забезпечення Збройних Сил достойно витримала екзамен отримала дуже високу оцінку. Смертність на етапах медичної евакуації у нас виявилась найменшою за останні військові конфлікти (йдеться про Чечню, Афганістан та Ірак)», – зазначив полковник медичної служби Віталій Андтронатій.
Він додав, що серед медичних працівників є втрати і багато поранених, але своїми діями на сході України вони показали, що військова медицина нашої держави є однією із найкращих.
Натомість Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) засвідчив глибоку повагу військовослужбовцям-учасникам АТО за їх готовність до жертовності заради українського народу та держави.
Я ж сьогодні відчуваю себе сержантом медичної служби, бо я такий є. Я почуваю себе сьогодні серед тих людей, які рятують життя. Я дякую всім тим, які сьогодні дбають про людей. Дякую тим командирам, які не лишили своїх бійців на полі бою і не втекли, рятуючи життя, і тим, хто рятував поранених, і тих, хто сьогодні рятує Україну», – наголосив Блаженніший Святослав (Шевчук).
Серед удостоєних було й прізвище начальника медичної установи полковника медичної служби Івана Гайди, якому Указом Президента України №660 було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник галузі охорони здоров’я України».
Варто зазначати, що на сході львівські військові медичні спеціалісти надавали допомогу та рятували життя не лише представникам силових структур, а й цивільному населенню. Про це під час міні-брифінгу розповів начальник клініки невідкладної медичної допомоги, лікар вищої категорії, полковник медичної служби Юрій Скуратівський.
Він розповів про те, що в селищі Хрящувате Луганської області звичайна сім’я під білим прапором намагалася покинути населений пункт, однак їх розстріляли терористи. В цій колоні були діти, яких було поранено.
Найважче було лікувати дітей, бо це ж діти. Ми були найближчим місцем, де їм могли надати кваліфіковану медичну допомогу. Тому їх привезли до нас., – розповів військовий лікар.
За його словами, військові на фронті дуже відчувають допомогу не лише волонтерів, але й підтримку всього народу. Офіцер наголосив, що це дуже важливо і подякував людям за увагу і турботу.
На завершення заходу усі охочі могли оглянути експозицію евакуаційного транспорту, що повернувся нещодавно із зони АТО.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s