Військовий мистецький проект подорожує обласними центрами

Posted: 23.09.2014 by rmclviv in Військово-патріотичне виховання
Позначки:, , ,

У Львові, в приміщенні 58 Будинку офіцерів відбулося відкриття фотовиставки «Збройні Сили – на варті незалежності України», до створення якої причетні військові журналісти Центрального друкованого органу Міністерства оборони України “Народна армія” та цивільні кореспонденти провідних вітчизняних видань, які впродовж останніх місяців працювали у Луганській та Донецькій області.
Ознайомитися із їхніми роботами завітали представники органів місцевої влади та самоуправління, військовослужбовці 80 окремої аеромобільної бригади, які впродовж багатьох тижнів героїчно захищали міжнародний аеропорт «Луганськ», курсанти Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, військовослужбовці гарнізону, представники громадських організацій та центральних й регіональних засобів масової інформації.
– Зараз в суспільстві побутує думка про те, що не час проводити подібні заходи. Однак, на мою думку, мистецтво наших фотокорів є потужною зброєю проти агресорів. Яка, звісно, не вбиває, однак здатна пробути тих, хто наразі перебуває у летаргічному сні, ховаючись від болю наших співгромадян – мешканців Донбасу, від майбутнього нашої держави, – зазначив представник організаторів підполковник Олександр Поронюк.
У свою чергу голова Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви о.Степан Сус звернув увагу на те, що тема цієї виставки є непроста й болюча.
– Однак для нас усіх є добрим знаком те, що знаходимо в собі сили щось показати, представити звідти – із зони АТО. Події зображені на цих світлинах – це вже історія. Дуже хочу, щоб ця війна, що триває на сході країни якнайшвидше перейшла до іншої площини, власне в отакі мистецькі заходи. Щоб наші громадяни мали можливість їх переглядати та згадувати тих Героїв, які віддали своє життя за мир і покій, територіальну цілісність нашої держави.
Сьогодні глядачам представлено іншу новітню зброю – журналістську. Бо вони також воюють – правдивими кадрами, достовірною інформацією про ті події, що нині відбуваються на Донбасі, – наголосив він.
Свою думкою від побаченого із представниками ЗМІ поділилися й воїни-десантники.
– Фото є дуже реалістичними, як кажуть – від перших осіб. Авторам вдалося передати атмосферу, що панує там, на сході. Щоправда себе я не знайшов, але декількох товаришів несподівано для себе побачив – розповів один із бійців Іван. Натомість його бойовий товариш Ярослав висловився дещо протилежно: “На моє переконання фотографії не під силу перенести усіх присутніх в те середовище. До військової служби гадав, що техніка, озброєння – це такі класні штуки, покликані забезпечувати мир. І лише в Луганську зрозумів їх справжню сутність. Хто там не був, я певен, мене не зрозуміє!”
Загалом, тематика підібраних світлин Вадима Ковальова, Олексія Мазепи, Олександра Клименка яскраво відображає мужність українських військових та патріотів-добровольців, їх вірність Військовій присязі Українському народові. Готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, біль від втрати бойових побратимів, а також героїзм простих українців, які з перших днів антитерористичної операції допомагають військовим.
Відвідувачі експозиції, що складається із шестидесяти фоторобіт, отримали унікальну можливість ознайомитися з різними аспектами діяльності підрозділів ЗС України та інших силових структур у бойових умовах – виконання завдань на передовій, участь військових в житті громад населених пунктів Луганської та Донецької областей, будні наших військових під прицілом сепаратистів та їх найманців.
– Ми з готовністю пристали на пропозицію про розміщення цієї фотовиставки на базі Будинку офіцерів, адже він є чудовим мистецьким майданчиком для таких проектів. Щодня нас відвідує чимало молодих людей, які у близькій перспективі є потенційними захисниками Батьківщини – розповів директор гарнізонного осередку культури полковник запасу Віталій Провозін.
Мистецький проект, що стартував у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України (м.Київ) після двотижневих гостин у Львові продовжить далі свій інформаційно-освітній шлях на Вінниччину.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s