Зусилля військових медичних спеціалістів Західного регіону сконцентровано на питаннях психологічної та фізичної реабілітації бійців – учасників АТО

Posted: 02.10.2014 by rmclviv in Новини та події, у військових медиків
Позначки:, ,

Про це під час щотижневого брифінгу для представників засобів масової інформації повідомив начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда. – Хочу відзначити, що з часу нашої останньої зустрічі, якихось надзвичайних подій у процесі лікування наших пацієнтів не відбулося, наголосив він. 
– Навпаки, спостерігаємо позитивну тенденцію зі зменшення інтенсивності поступлення поранених в зоні АТО. Причина очевидна – в умовному перемир’ї на сході. Зокрема, за останні дні не було жодного випадку доставки поранених санітарною авіацією. Натомість, маємо поодинокі поступлення пацієнтів – невеликими групами залізничним та автомобільним транспортом. Загалом, ведеться безперервна планова робота у плані відновлювальних оперативних втручань, етапних оперативних втручань, в яких мають потребу наші пацієнти. Основні сконцентровуємо на актуальних питаннях реабілітації – як фізичної, так і психологічної, – зазначив начальник Центру.
За його словами, наразі у медичній установі своє здоров’я відновлюють 68 бійців, які прибули безпосередньо із зони бойових дій на сході. З них 42 – це поранені, 8 – травмовані та 18 – із захворюваннями. Також слід додати, що у важкому стані в реанімації досі перебуває шестеро військовослужбовців, де їм надається інтенсивна допомога.
У свою чергу головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан зауважив, що роботу хірургічної служби скеровано в напрямку відновного хірургічного лікування пацієнтів з пораненнями, отриманими у боях АТО в травні-липні поточного року. З цією метою було значно посилено співпрацю з європейськими колегами.
– Крім того, від початку бойових дій на Донбасі у клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги було оглянуто близько тисячі військовослужбовців, на виявлення ознак посттравматичних психологічних розладів, посттравматичного синдрому. Пацієнтам, в яких вони були виявлено було призначено амбулаторне або стаціонарне лікування. Як вже наголошувалося під час нашої розмови нині близько тридцяти таких військовослужбовців проходять лікування у нас, ними опікуються штатні психотерапевти та психологи-волонтери, і ще більше півсотні – в обласній психіатричній лікарні.
Вже традиційно, для таких зустрічей, було обговорено і питання матеріально-технічного забезпечення Центру та підпорядкованих військових медичних установ. Зокрема, полковник медичної служби Іван Гайда поінформував журналістів про те, що не все обладнання є абсолютно новим та сучасним.
– Але воно все робоче, наші спеціалісти повністю володіють ним. Хоча, до прикладу, хотілося б осучаснити наркозно-дихальну апаратуру, модернізувати операційні столи та привести наші операційні блоки до європейських стандартів. Ми над цим працюємо і, хто знає, можливо у перспективі операції проводитимуть не лише наші лікарі, а й сучасні роботи.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s