Потік поранених із зони АТО на Львівщину дещо спав

Posted: 16.10.2014 by rmclviv in у військових медиків
Позначки:, , , , ,

З реалізацією українською стороною Мирного плану, ухваленого у вересні цього року в межах “мінського” протоколу спостерігається чітка тенденція зменшення кількості поранених військовослужбовців – учасників АТО. Про це повідомив начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда під час традиційної зустрічі з представниками засобів масової інформації.
Якщо не брати до уваги деяке перевантаження наших штатних потужностей, то хочу відзначити, що персоналу стало дещо комфортніше працювати. В тому сенсі, що раніше бували дні коли до нас доправляли поранених бійців потужним потоком усіма видами транспорту – військово-санітарною авіацією, автомобільним та залізничним транспортом. На сьогоднішній день маємо справу лише з пацієнтами легкої важкості, які самостійно приїжджають до нас залізничним транспортом. Це факт. І він позитивно характеризує мирні ініціативи керівництва держави із стабілізації ситуації на сході країни, – розповів він.
Разом з тим, начальник Центру зазначив, що головні зусилля зосереджено за декількома напрямками діяльності: хірургічному, відновному, реабілітаційному. «Ми вважаємо, що вони є найперспективнішими, адже, під час завершального етапу лікування, можуть повністю повернути наших пацієнтів до нормального соціального життя». Задля цього у медичній установі створено нові штатні реабілітаційні підрозділи, розроблено обґрунтування для створення психіатричного відділення.
– Сто відсотків бійців – учасників АТО потребують серйозної психологічної допомоги. Лише 20% з них можуть самостійно впоратися з неврозами. Аби надати допомогу решті вісімдесяти відсоткам нам потрібні не лише профільні спеціалісти, а й приміщення для реабілітації пацієнтів та лікування невротичних розладів», – наголосив полковник медичної служби Іван Гайда.
За його словами, аби здійснити задум необхідно вкласти близько десяти мільйонів гривень. «Арифметика проста – приблизно 400 тисяч гривень необхідні для реконструкції одного ліжка-місця. Якщо відділення планувати на 25 пацієнтів, то загальна сума якраз і сягне озвученої вище цифри».
Відповідаючи на запитання журналістів головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан розповів про деякі особливості протезування поранених військовослужбовців – учасників АТО.
– Йдеться про особливо тяжких пацієнтів, яким було ампутовано кінцівки в результаті серйозних поранень на сході України. Наразі у Центрі перебуває двоє пацієнтів, які потребують якісного протезування. Один має ампутовану верхню кінцівку на рівні верхньої третини плеча, у другого ампутовані дві верхні кінцівки на рівні середньої третини передпліччя. Досягнуто домовленості про те, що допомогу буде надано коштом Асоціації лікарів Великобританії. Вартість однієї якісної модифікації протеза оцінюється в 100 тисяч фунтів стерлінгів. Вони дозволяють пацієнту виконувати максимально точно навіть найскладніші рухи, – зазначив він.
За інформацією головного терапевта Західного регіону полковника медичної служби Юрія Якубенка, наразі в Центрі проходять лікування більше 670 чоловік.
– З них 57 безпосередньо прибули із зони АТО: 31 мають поранення, 7 – травми, 19 – захворювання різного ступеня важкості. Усі інші пацієнти це ті, які необхідна медична спеціалізована допомога, – зазначив він.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s