Викладачі та студенти «Львівської політехніки» передали військовим медикам «штучні легені» четвертого покоління

Posted: 28.10.2014 by rmclviv in Благодійність, ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , , , , , , , , ,

У вівторок, 28 жовтня під час проведення вченої ради у Національному університеті «Львівська політехніка», ректор ВНЗ доктор технічних наук, професор Юрій Бобало від імені студентів та професорсько-викладацького складу передав до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону комплект високовартісного медичного обладнання – апарат штучної вентиляції легенів 4-го покоління «Bellavista 1000» німецького виробництва.
Благодійний внесок від науковців прийняв начальник клініки анестезіології та реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації Заслужений лікар України лікар вищої категорії полковник медичної служби Степан Горобчук.Як повідомила під час засідання голова Товариства «Просвіта» Львівської політехніки Христина Бурштинська, у період з грудня 2013 року по листопад 2014 року, студенти та викладачі політехніки зібрали майже мільйон гривень для допомоги активістам Майдану, а згодом й учасникам АТО. Зокрема, з цих коштів 276 тисяч було витрачено на придбання бронежилетів. А 245 тисяч гривень – на сучасне медичне обладнання для Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.
– Близько 600 військовослужбовців, які отримали поранення та травми під час участі у антитерористичній операції на Донбасі, зараз проходять лікування у Львівському військовому госпіталі, – відзначив полковник медичної служби Степан Горобчук. – Наша клініка, фактично, займається важкими пацієнтами, які потребують особливих медичних маніпуляцій. Також, у складі ВМКЦ ЗР є три групи лікарсько-местринського складу, які здійснюють медичне забезпечення особового складу безпосередньо у зоні бойових дій.
Військовий лікар також зазначив, що новий апарат штучної вентиляції легенів спочатку буде протестований у стаціонарних умовах, буде підготовлено та навчено персонал для роботи з цією технікою. Згодом, одна з лікарських бригад, яка відправлятиметься до зони проведення АТО отримає цей апарат для оснащення мобільного госпіталю.
– Дуже важливо оперативно надавати медичну допомогу пораненим бійцям. Завдяки цьому апарату, який може працювати автономно до чотирьох годин, його можна використовувати не лише в умовах госпітальної палати чи хірургічного боксу, але й у автомобілі, вертольоті чи літаку, – сказав військовий лікар. – Це дуже важливо, коли відлік часу йде на хвилини і реанімаційна бригада вживає усіх заходів для боротьби за життя пацієнта. До того ж, пристрій цей високотехнологічний, експертного класу і здатний самотужки проводити моніторинг стану хворого і корегувати свою роботу.
Він також додав, що осучаснення матеріально-технічної складової лікувального процесу сприятиме роботі лікарів у їхній боротьбі за життя пацієнтів та збільшуватиме шанси поранених на одужання. Зараз у клініці анестезіології та реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації ВМКЦ ЗР достатньо апаратів штучної вентиляції легенів. Однак, лише сорок відсотків із них є сучасними. Решта потребує оновлення, оскільки гарантійний ресурс цього класу медичної техніки становить усього 5-7 років.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s