На Львівщині триває підготовка військовослужбовців-артилеристів

Posted: 20.11.2014 by rmclviv in навчається артилерія
Позначки:, , , ,

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного триває підготовка воїнів артилеристів новоствореної артилерійської бригади.
Як пояснив тимчасово виконуючий обов’язки командира бригади полковник Олег Лісовий, бригада була створена на початку вересня. Артилерійський фах зараз опановують близько 750 військовослужбовців, які невдовзі будуть готові виконувати завдання за призначенням. А близько 300 артилеристів вже пройшли необхідну програму навчання, заходів бойового злагодження та управління вогнем і вирушили виконувати завдання у зону проведення антитерористичної операції.
— Майже 90 відсотків особового складу бригади — це люди, які добровільно прийшли до військових комісаріатів, — зазначив полковник Олег Лісовий. — Вони мотивовані і з розумінням ставляться до занять із бойової підготовки. Графік занять у артилеристів досить щільний та насичений, адже треба враховувати, що серед них 60 відсотків чоловіків раніше не мали стосунків до артилерійської справи, тому навчання потрібно було розпочинати з азів.
Відтак артилеристи ретельно упродовж півтора місяця кожного дня займалися по 10 годин і досягли чималих позитивних результатів. До речі, опановувати їм довелося десятитонні 152-міліметрові гармати «Гіацинт-Б» — зброю потужну і досить складну, адже відправити точно у ціль 46-кілограмовий снаряд на відстань майже 28 кілометрів справа не з простих. Тим більше, що гармати ще нещодавно перебували на довготривалому зберігання. Їх потрібно було зняти з консервації, обслужити та пристріляти.
— У цій артилерійській частині я не випадково, — розповідає командир гармати Андрій. — В мене є сім’я, двоє синів. Їх потрібно захищати. Я не зміг всидіти вдома, адже на Донбасі гинуть українці, захищаючи Вітчизну. Тому я звернувся у військовий комісаріат. А зараз прагну стати вправним артилеристом. І таких як я, в частині багато.
Поряд із артилерійськими підрозділами бойове злагодження проходять й інші, серед яких підрозділи зв’язку, управління, інженерного забезпечення, РХБ захисту, комендантської та медичної служб та інші.
З настанням осінніх холодів військовослужбовці артилерійської бригади переселилися з наметів у приміщення казарм із центральним опаленням, де після важкої праці біля гармат можна відігрітися і відпочити.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s