За останні місяці військовими хірургами було досягнуто чималого прогресу в галузі відновної хірургії

Posted: 10.12.2014 by rmclviv in у військових медиків
Позначки:, , ,

Більше однієї тисячі поранених, травмованих і хворих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції на Донбасі відновили здоров’я, повернулися до повноцінного життя та виконання службових обов’язків після лікування у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Крім того, більше частина з них, завдяки волонтерам-психологам отримала якісну спеціалізовану допомогу. Про це розповів представникам засобів масової інформації під час тематичного брифінгу начальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда.
– Хочу зазначити той приємний факт, що з часу нашої останньої зустрічі інтенсивність поступлення вищеназваної категорії пацієнтів до нас із госпіталів першого, другого ешелону суттєво спала. Однак, військова санітарна авіація раз на тиждень все ж змушена прокладати маршрут до нашого стародавнього міста, не рідкі також і групи пацієнтів, які прибувають залізничним транспортом. Тому роботу наш персонал не припиняє ні вдень, ні вночі, як і ті наші лікарі й технічні співробітники, які перебувають в складі медичних бригад в зоні АТО. Не всі з них працюють лише на підконтрольних нам територіях, є й такі, що перебувають безпосередньо на передовій, – наголосив він.
За словами головного хірурга Західного регіону полковника медичної служби Івана Богдана за останній місяць військовими хірургами було досягнуто чималого прогресу в галузі відновної хірургії. Зокрема, він розповів про те, що наразі пацієнтів позбавляють від пошкоджень, отриманих внаслідок поранень в травні-серпні цього року.
– Вони вже пройшли етапи основного лікування і зараз ми вже проводимо хірургічні реконструктивні операціє спрямовані на відновлення пошкоджень і абсолютне відновлення життєвих функцій. Також до цього процесу слід віднести й психологічну реабілітацію пацієнтів та реабілітацію поранених в опорно-руховий апарат, хребет і спинний мозок, яке проводиться в реабілітаційному відділенні.
Під час розмови представників мас-медіа та головних спеціалістів військової медичного закладу було озвучено й приклади міжнародної співпраці. Зокрема, полковник медичної служби Іван Богдан розповів про те, як вітчизняні пластичні хірурги разом із колегами із Канади та США безкоштовно прооперували бійців із зони АТО, яким була потрібна вузькоспеціалізована допомога. «Лише минулого тижня завідувач відділення офтальмоонкології і лазерної мікрохірургії Інституту очних хвороб та тканинної хірургії ім. В. П. Філатова, професор Анатолій Малецький і професор Колл Бренсон із США провели вдале хірургічне втручання тим нашим пацієнтам, яким було показано реконструкцію орбіти і протезування очних яблук». Також він зазначив, що невдовзі буде проведено ще низку складних операцій.
Загалом, військові лікарі поінформували журналістів з багатьох актуальних питань, однак не один раз наголосили на тому, що для збереження життя й здоров’я військовослужбовців застосовуються усі можливості.
– Для нас не важливо, де служить військовослужбовець, який потрапляє до нас – чи у добровольчому батальйоні, чи у силових підрозділах – наша справа поставити його на ноги. Тому ми робимо все від нас залежне, і, якщо є потреба, можемо залучити й іноземних колег та, навіть – скерувати пацієнта на лікування за кордон, наприклад, до Австрії. Маємо й перші позитивні результати: після лікування двоє бійців, які отримали поранення хребта, зараз посилено тренуються і невдовзі виступатимуть на спортивних аренах в складі Національної паралімпійської збірної.
Чимало уваги присутніх на брифінгу було звернуто й на проблеми психологічно реабілітації учасників АТО.
Як розповіла координатор кризової психологічної служби м.Львова Оксана Наконечна здебільшого волонтери-психологи працюють з хлопцями один на один, хоча інколи спілкуються й в колі малих груп.
– Головне наше завдання – не зашкодити пацієнту, не заважати лікувальному процесу, а навпаки – допомагати йому. Або не втручатися взагалі, якщо ми бачимо, що наша робота буде зведена нанівець. Перебуваючи на лікуванні у Центрі, багато хто з бійців вперше в житті робить спробу проконсультуватися у психолога. На початках з ними важче працювалося, відчувався значний опір: вони не знали, що воно таке і з чим його їдять. Але, оскільки ми вже з червня місяця у цьому Центрі, то можна сказати, що проблем з тим, щоби знайти з ними контакт немає, хіба, якщо людина якось упереджено до цього ставиться.
Психологічний стан воїнів, які нині лікуються, дуже різний: все залежить від тих ситуацій, у які потрапляли солдати, від того, як довго вони були в зоні АТО. Тобто, рівень психологічної травми залежить від інтенсивності та тривалості травмування, стресостійкості самої людини. Все це дуже індивідуально. Агресія і злість – одні з найчастіших емоцій, що переживають люди, які отримали важку травму. На них була спрямована агресія, тому вони її віддають.
Якщо брати загальну статистику, то десь третина бійців важко переживають ці події. Решта – намагаються впоратися самі, або потребують чиєїсь допомоги. Однак хочу застерегти від неконтрольованої родинної допомоги: хаотичні відвідини, співчутливий тон під час розмов, забезпечення поранених недозволеними продуктами харчування тощо. Навпаки, необхідно виробити структуровану систему спілкування: дні відвідувань, приносити лише, вкрай необхідні речі, не приходити до поранених у нетверезому стані й, звичайно, не брати із собою родичів, котрі невзмозі контролювати свій емоційний стан. Такі прості рекомендації дозволять юнакам швидше адаптуватися у новій реальності та відновити свій психологічний стан.
На завершення заходу командування Центру через журналістів звернулося із закликом до родин військовослужбовців, волонтерів та небайдужих громадян із проханням не ставати на заваді роботи лікарів.
– Ще раз наголошуємо на тому, що наші військові пацієнти в Центрі забезпечені усім необхідним. Їм не потрібні тонами ковбасні вироби та випічка. Більш того – вони їм протипоказані до повного одужання. Також застерігаємо відвідувачів від пронесення на територію нашої військової частини алкогольних напоїв та інших речовин. Це не допустимо і може призвести до адміністративної, а в окремих випадках й до кримінальної відповідальності, – наголосив начальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s