Основне завдання – відновлення самостійності хворого…

Posted: 17.12.2014 by rmclviv in Новини та події, у військових медиків
Позначки:, ,

«На сьогоднішній день, у Львові, на лікуванні перебуває 72 військовослужбовців, які виконували бойові завдання в межах антитерористичні операції на сході країни». Про це повідомив під час брифінгу начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда. – Зокрема, 32 військових прибули до нас з пораненнями, 13 із травмами різного ступеня і 27 – з ознаками гострих захворювань або загостреннями хронічних процесів. Наразі двоє наших пацієнтів перебувають у важкому стані, – зазначив він.
Натомість головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан акцентував вагу присутніх представників ЗМІ на головних питаннях лікування пацієнтів із зони антитерористичної операції.
– Насамперед, відзначу той факт, що результати їх повернення «до строю» або нормального, суспільно активного життя залежить виключно від того, яке лікування вони отримали. Мова йде, звичайно у першу чергу, про хірургічне лікування. Водночас пацієнт отримавши якісну хірургічну допомогу, може залишитися інвалідом, якщо йому не провести якісну та ефективну медична реабілітацію, – наголосив він.
Також полковник медичної служби І.Богдан розповів про те, що кожний третій пацієнт, який отримав поранення потребує проведення початкового етапу відновного лікування: «… ми називаємо його – ранньою реабілітацією. Її особливості це – проведення відновного лікування з моменту поступлення хворого у нашу медичну установу, застосування комплексного підходу скерованого на зменшення ділянки ушкодження, усунення ускладнень, і, як наслідок, досягнення мінімізації тих порушень, з якими залишаться хворі після завершення лікування».
За його словами реабілітації потребує кожний третій пацієнт, який отримав поранення на сході: «… на сьогоднішній день, 415 хворих пройшли етапи ранньої реабілітації, ще майже сто отримали спеціалізовану допомогу у відділенні відновного лікування».
Варто зазначити, що поточного року у відділенні суттєво оновлено методику спеціалізованої реабілітації пацієнтів з пораненнями хребта, спини і головного мозку.
– Наше основне завдання – це відновлення самостійності хворого, – розповів під час відвідування журналістами відділення його завідувач Ростислав Данилков. – Для цього ми проводимо різноманітні вправи на тренажерах, фізіотерапевтичні процедури, масажі. Зараз у відділенні перебуває 26 пацієнтів, яких виходжуємо за новітніми методиками. У кожному з випадків застосовуємо індивідуальний підхід, знання та вміння наших спеціалістів: провідних лікарів, реабілітологів, урологів, масажистів, фізіотерапевтів, психологів, логопедів, психологів. Для лікувального процесу ключову роль відіграють спеціалізоване медичне обладнання, тренажерні комплекси, апарати для відновлення функцій кінцівок, суглобів тощо. Так, це, часто-густо, дороговартісна техніка, але вона здатна повернути наших бійців до повноцінного соцільноактивного життя. Тож ми шукаємо усілякі шляхи аби придбати необхідне устаткування. На щастя, нам на зустріч йдуть чимало небайдужих громадян, а також фондів, фірм, волонтерських організацій і маємо сподівання на те, що зуміємо зробити так аби наші військові поверталися «до строю» повноправними членами суспільства

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s