На Луганщині відзначили 72-річчя з дня визволення першого українського міста від німецько-фашистських загарбників

Posted: 23.01.2015 by rmclviv in Військово-патріотичне виховання
Позначки:, , , , ,

Сьогодні, 23 січня, старобільчани зібралися на Меморіалі Слави у день визволення Старобільльска від німецько-фашистських загарбників, щоб згадати безсмертний подвиг батьків і дідів, своїх земляків, які билися до останньої краплі крові у найстрашнішій в історії людства війні.
Відзначення знаменної дати розпочалося із урочистої ходи центральною вулицею міста. Державний прапор України та копію Бойового прапора 183-ї танкової бригади, особовий склад якої у далекому 1943 році звільняв Старобільськ від коричневої чуми, несли воїни 80-ї окремої аеромобільної бригади. Чимало мешканців районного центру зібралося для відзначення знаменної дати. Серед них сивочолі ветерани Великої Вітчизняної війни, які ще знаходять сили відвідати могили своїх побратимів, багато людей середнього віку та молоді. Багато чисельна колонна рушила до міського парку культури та відпочинку, де розміщений Меморіальний комплекс солдатської слави.
Розпочинаючи урочистий мітинг голова Старобільської районної ради Микола Кулачка звернувся до ветеранів та громади міста.
– Сьогодні виповнюється 72-га річниця з того пам’ятного дня коли наш Старобільськ був звільнений від німецької окупації. Цей день дав мільйонам людей надію на звільнення нашої батьківщини від фашистських загарбників. Саме наше місто стало першим звільненим містом України. Більше 600 солдатів та офіцерів поклали свої життя у цьому бою і назавжди залишилися у землі Старобільщини, – зазначив він і закликав присутніх вшанувати пам’ять загиблих визволителів хвилиною мовчання.
Полковник у відставці представник районної ради ветеранів Великої вітчизняної війни Віктор Сергієнко розповів присутнім про події, які відбувалися у 1943 році. Він зазначив, що 21 січня війська 195-ї стрілецької дивізії підійшли до Старобільська. Місто було сильно укріплене. Розвідники взяли «язика», який розповів, що командування дало наказ померти, але місто не здавати, адже старобільський залізничний вузол був важливою транспортною артерією у забезпеченні Донбасу. 23 січня підійшла 183-я танкова бригада і до цього часу сапери 195-ї дивізії розмінували мінні поля.
– Наступ розпочався о п’ятій ранку, – продовжив розповідь сивочолий ветеран. – 10 годин точилися кровопролитні бої у нашому місті. Більше 1000 фашистів були вбиті або взяті у полон. Важкі втрати понесли й воїни-визволителі. У цей же день, коли бої ще точилися у місті, командир 183-ї танкової бригади призначив коменданта з числа офіцерів-танкістів, який одразу почав забезпечувати правопорядок у Старобільську, – розповів він.
Віктор Сергієнко також зазначив, що з 23 січня 1943 року у Старобільську одразу ж розпочала працювати влада України: Верховна Рада та Рада міністрів, і перебувала тут деякий час, поки не були звільнені інші території України.
Заступник керівника сектору А по роботі з особовим складом підполковник Олексій Лесюк у своєму виступі зазначив, що сьогодні ми низько вклоняємося ветеранам, дякуємо їм за ту перемогу, яку вони принесли на цю землю і згадуємо загиблих.
– Нажаль сьогодні на цю землю прийшла війна, рвуться снаряди, гинуть люди але сотні тисяч патріотів України, яких надихають подвиги ветеранів Великої Вітчизняної війни, мужньо, не жаліючи свого життя, виконують обов’язок заради того, щоб народ України був самостійний. щоб у наших сім’ях лунав дитячий сміх і ніколи ми не воювали, – сказав офіцер.
По завершенню урочистого мітингу представники старобільської влади, ветерани, військовослужбовці Збройних Сил України та мешканці міста поклали квіти до могил солдатів Великої Вітчизняної війни.

Вадим БАКАЙ, із зони АТО, сектор А.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s