Як захищати Вітчизну освітяни запитали у військових та…учнів

Posted: 28.01.2015 by rmclviv in Військово-патріотичне виховання
Позначки:, , , , , , , , , ,

У Львові на базі 58 Будинку офіцерів відбувся круглий стіл для вчителів предмета «Захист Вітчизни» загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Загальна тема зібрання – «Неоголошена війна – випробування народу, школа патріотизму».
Захід, у якому взяли участь близько сорока освітян, був досить нетиповим. Адже замість того, щоб камерно обговорити гострі питання, які пов’язані із вивченням цього предмету у школі та удосконалення цієї програми, до участі у обговоренні були запрошені учасники АТО, представники різних військових спеціальностей та напрямків. Відтак, на тему впливу засобів масової інформації на формування патріотизму доповідали офіцери Регіонального медіа-центру МО України. Про морально-психологічний стан бійців під час активних бойових дій розповідали військовослужбовці 80 окремої аеромобільної бригади ВДВ старший лейтенант Роман Романчук та молодший сержант Тарас Крупич. А про військову дисципліну та правопорядок розповідав заступник начальника Західного територіального управління ВСП підполковник Федір Федчик. Окрім того, за своїми напрямками цікаві деталі довели представники Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та Львівського обласного військового комісаріату.
Відзначимо, що круглий стіл освітян та військових проходив у інтерактивному форматі. Тобто учасники не тільки доповідали про власні думки та спостереження, але й відповідали на запитання від вчителів.
Під час активної бесіди освітяни підняли цілий шар питань, які потребують вирішення не лише на рівні Міносвіти, але й втручання оборонного відомства. Зокрема, до створення навчальної програми з предмету «Захист Вітчизни» повинні бути дотичні представники Міноборони. І не лише науковці чи педагоги, але й офіцери-практики. З реальним бойовим досвідом. Зважаючи на те, що викладання предмету відроджується у всіх навчальних закладах, а час, який відводиться на вивчення збільшується (зараз він складає в середньому 1,5 години на тиждень) – молоді ветерани АТО, які здатні працювати із молоддю стали б потенційними викладачами предмету.
Ще одне питання – навчальна зброя та макети озброєння, пневматичні гвинтівки. Їх у міських освітян не має. Вони висловили щире сподівання, що військове відомство піде на зустріч Міносвіти та допоможе із виділенням певної кількості озброєння та макетів для повноцінної організації навчального процесу. Потрібна допомога також і з організацією літніх навчально-польових зборів, які можливо організувати виключно на базі військових полігонів, або стрільбищ військових частин.
– Зараз в 10-11 класах предмет «Захист Вітчизни» викладається лише 1 годину на тиждень. Нам додатково дають ще 30 хвилин, – розповідає методист районного відділу освіти викладач предмету Федір Зварич. – Але ми б хотіли збільшити кількість годин. Та й самі учні неабияк зацікавлені у цьому. Адже ситуація в якій зараз опинилося українське суспільство спонукає до того, щоби отримувати знання в військовій галузі. До тогож, військово профільна підготовка у навчальних закладах – це перший крок для підготовки мобілізаційного ресурсу країни! Про це не слід забувати, адже це потужний базис для подальшого військового і патріотичного виховання власних громадян!
До слова, вчителі могли поспілкуватися не лише між собою та із запрошеними військовими фахівціями, але й з…учнями. Адже хто краще розповість про те, що було б цікавим і доречним на уроках ніж ті, хто навчається?!
Христина – учениця середньої школи №90 міста Львова. Дівчина не лише займається у військово-патріотичному гуртку «Сокіл», організованому підполковником запасу Анатолієм Шевчуком, але й мріє поступати до військового навчального закладу. Хоче стати офіцером Збройних Сил України.
– До шкільних занять із цього предмету я ставлюсь дуже відповідально. Це велика відповідальність – професійно захищати країну. Тому і хотіла цього року поступати до Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на спеціальність «бойового застосування механізованих підрозділів». Але у зв’язку із бойовими діями набір дівчат на цю спеціальність скасували. Шкода, але буду шукати споріднені напрямки для здобуття військової освіти.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s