На Волині волонтери відкрили громадську приймальню для учасників АТО

Posted: 05.02.2015 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , , , , , ,

IMG_63774 лютого у Луцьку за ініціативи низки громадських організацій було відкрито Громадську приймальню з допомоги бійцям АТО. Схожі приймальні вже діють у Харкові, Запоріжжі, Миколаєві. А на Волині – у Ковелі.
У приймальні надаватимуть консультації з юридичних питань, правову допомогу та психологічну реабілітацію. Діятиме вона на волонтерських засадах доти, доки в Україні на повну потужність не запрацюють державні програми підтримки та реабілітації учасників бойових дій.
Волонтери громадської приймальні налаштовані на активну співпрацю із Міністерством оборони України. Зокрема, на установчі збори присвячені відкриттю було запрошено представника Волинського обласного військового комісаріату майора Ігоря Підлісного. Офіцер – учасник АТО. У складі однієї з механізованих бригад брав участь у бойових діях у Луганській та Донецькій областях. З його слів, функціонування такої громадської ініціативи потрібне. Адже кількість учасників неоголошеної війни з часом збільшуватиметься.
– Безперечно, відкриття центру підтримки військовослужбовців АТО та членів їх сімей подія необхідна. Вважаю, що допомога нашим бійцям потрібна не лише на фронті, але й після повернення їх додому. До того ж, вдома у бійців залишаються ті, хто потребує уваги суспільства і держави: їхні родини, – говорить майор І.Підлісний.
Представник обласного військового комісаріату відзначив, що серед гострих питань, в яких могли б допомогти волонтери, це психологічна реабілітація тих, хто повертається із зони бойових дій. Надання консультативних послуг юридичного характеру мобілізованим військовослужбовцям та членам їхніх сімей.
Офіцер зауважив, що Україна отримує зараз масштабний досвід у плані протидії зовнішній агресії. Зокрема, й у контексті соціально-правової та психологічної підтримки учасників бойових дій. У якості прикладу він навів систему роботи із ветеранами та їхніми родинами, яка діє у Сполучених Штатах Америки. Але, зауважив офіцер, за кордоном ці програми є постійно діючими і добре фінансуються. Разом з тим, майор Ігор Підлісний закликав громадських активістів принципово ставитись до кожного звернення, щоби унеможливити випадки маніпулювання та звернень осіб, які хочуть в будь-який спосіб ухилитись від виконання військового обов’язку, або ж мають інші проблеми із законом у сфері виконання військового обов’язку.
Майор Ігор Підлісний також запевнив волонтерів, що військові комісаріати області надаватимуть ґрунтовну підтримку. Зокрема, щодо комунікації із військовими частинами, здійсненні запитів, оформленні необхідних документів тощо.
Одна з ініціаторок створення громадської приймальні, представниця ГО «Жіноча сила України» Наталія Дідик, розповіла, що є низка пріоритетних питань, з якими працюватимуть волонтери громадської приймальні. Це питання невиплати або затримки зарплат чи бойових; проблеми родин, які залишилися без годувальників, бо ті загинули в АТО, видача довідок про поранення тощо.
Психологічну допомогу бійцям та їх родинам надаватиме практикуючий психолог Олена Зверєва. Жінка на добровільних засадах працює із учасниками АТО із червня 2014 року. Їй готові допомагати на волонтерських засадах інші психологи, однак, однією з проблем є відсутність місця для прийому пацієнтів. Доводиться або спілкувався з ними в лікарняних палатах, або в коридорах, чи запрошувати в свій кабінет у психлікарні.
– На жаль, така допомога короткотривала, а для хорошого ефекту терапію треба продовжувати до півроку. Якщо не надавати пораненим фахову психологічну допомогу, після завершення їхньої госпіталізації, вони виходять з лікувальної установи і багато хто схильний до депресивних станів. Якщо ми хочемо мати здорову націю, то має бути фахова реабілітація. Інакше матимемо багато інвалідів по психічних захворюваннях, які отримуватимуть державну пенсію, – каже вона.
У громадській приймальні зможуть організовувати групову терапію військових, родин загиблих, родичів мобілізованих, проводити зустрічі, залучати студентів-психологів. Також планують співпрацювати з військкоматом, органами внутрішніх справ, соціальними службами.
Громадська приймальня працюватиме у понеділок і середу з 10.00 до 17.00 за адресою: м. Луцьк, вулиця Дубнівська ,16, кабінет 34 а. Номери телефонів: 098 70 97 506, 093 83 85 598, 099 48 14 469. Уся допомога буде безкоштовною.

Володимир Скоростецький

 

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s