Уряд Канади і надалі підтримуватиме Україну

Posted: 11.03.2015 by rmclviv in Новини та події

В межах візиту на Львівщину Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук відвідав Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. Зокрема, він ознайомився з можливостями лікувальної установи, обговорив нагальні питання матеріально-технічного забезпечення, а також визначився із потенційною потребою з надання медичної підтримки, в контексті поточних завдань, що проводяться медичними спеціалістами в зоні проведення Антитерористичної операції.
За словами начальник Центру полковника медичної служби Івана Гайди такі візити є вкрай важливими для обміну актуальною інформацією та подальшого перспективного планування задля налагодження ефективного міжнародного співробітництва.
– Ми провели делегації дружньої країни міні-екскурсію медичною установою: побували в операційних залах, реанімаційних палатах, хірургічному та реабілітаційному відділеннях. Показали також об’єкти, що наразі відновлюємо з метою впровадження у лікувальний процес наших пацієнтів новітніх світових методик. На базі відділення відновлювального лікування клініки нейрохірургії та неврології гості поспілкувалися з військовослужбовцями – учасниками АТО, яким після важких поранень надається спеціалізована медична допомога. Також побували в нещодавно відкритій кімнаті психо-емоційного релаксу, – зазначив він.
Згодом, під час протокольного брифінгу канадський дипломат Роман Ващук зазначив, що уряд Канади, громадськість намагаються в найрізноманітніші способи допомогти українцям.
– Звичайно, за такий короткий час осягнути увесь потенціал медичної установи неможливо. Однак перше враження склалося вкрай позитивне. Виглядає так, що колектив докладає чималих зусиль аби якісно надавати медичну допомогу пацієнтам. Прикметно, що успішне функціонування українських медичних установ не є очевидним для зовнішніх спостерігачів і тому надана можливість дозволить нам донести канадцям правдиву інформацію про те, як ви зуміли зорганізуватися, налагодити дієву систему медичного забезпечення у складній воєнно-політичній та економічній ситуації. Переконаний, що наші враження можуть певним чином заохотити до подальшої активної підтримки, допомоги і наш державний, і цивільний сектори.
Також під час бесіди йшлося і про перспективи гуманітарної ініціативи Світового Конгресу Українців «Захист патріотів» з питань розвитку, стандартизації та впровадження тактичної медицини в Україні. Зокрема про те, що в Україні успішно відбуваються інструктажі з тактичної медицини у форматі курсів бійця-рятувальника в США та країнах НАТО за стандартами ТССС (Tactical Combat Casualty Care).
– З травня минулого року повний курс пройшли більше 12 тисяч українських військових і бійців добровольчих батальйонів. Роздано понад 9 тисяч індивідуальних аптечок, укомплектованих за натівським стандартом IFAK і це лише початок. Очікуємо, що цього року кожен мобілізований пройде зазначений курс з метою підвищення свого професійного рівня та зможе за потреби фахово допомогти собі або побратимам на полі бою, – розповіла почесний Консул Канади у Західній Україні Оксана Винницька.
Загалом, зустріч виявилася плідною для обох сторін, адже було детально обговорено ключові питання проведення реабілітації військовослужбовців – учасників АТО, обміну досвідом тощо.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s