Призов на строкову військову службу не омине навіть депутатів!

Posted: 18.03.2015 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , , , , ,

У Львівському обласному військовому комісаріаті відбувся брифінг щодо призову громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань.

ТВО Львівського обласного військового комісара підполковник Олександр Тіщенко повідомив, що створені для проведення призову комісії запрацюють з 1 квітня. Їхня діяльність триватиме два місяці. Військові комісаріати області, голови райдержадміністрацій вже отримали відповідні завдання щодо організації роботи. Зважаючи на значне збільшення чисельності українського війська, процес призову громадян на строкову військову службу буде організований чітко та якісно. Місцева та державна влада надаватиме максимальну підтримку.

Обласний військовий комісар поінформував про особливості цьогорічної призовної кампанії «Весна-2015». По перше, призов нових строковиків дозволить нарешті демобілізувати юнаків, які були призвані на строкову військову службу восени 2013 року.

Відповідно до змін у законодавстві про строкову військову службу, призову підлягатимуть особи віком від 20 до 27 років. Нагадаємо, що раніше призовний вік починався з 18років і закінчувався у 25. Зважаючи на те, що закон не має зворотної дії, ті хто подолав 25-річний віковий бар’єр можуть відслужити строкову. Цим громадянам необхідно з’явитись у військовий комісаріат за місцем проживання та написати заяви про відновлення їх на військовому обліку.

Відзначимо, що солдати-строковики не будуть у жодному разі проходити службу в АТО. Вони займатимуться, здебільшого, забезпеченням життєдіяльності підрозділів у пунктах постійної дислокації військових частин.

Підполковник Олександр Тищенко зазначив, що «відкосити» від призову на строкову військову службу не вдасться. Переглянуто склад лікарських комісій, здійснюється жорсткий антикорупційний контроль. До того ж, розширено перелік осіб, з яких знімається обмеження щодо призову. Зокрема, за станом здоров’я. «Липові» довідки про хворобу не братимуться до уваги, адже непридатними до служби вважатимуться лише ті, хто має хронічні захворювання, підтверджені медичними висновками та епікризами за весь час захворювання. Також підлягатимуть призову депутати районних та селищних рад, сироти. Окремо звернули увагу на тих, хто здійснює опіку, адже почастішали випадки спекуляцій та введення військкоматів в оману на тлі цього питання. Законами України чітко визначені випадки, коли опікунство надає право на відтермінування від призову до війська.

– Не буде такого, що людина приносить довідку про опікунство над якоюсь старенькою з далекої рідні, у якої є власні діти і купа онуків. Така людина однозначно буде служити! – зазначив військовий комісар.

Визначені і терміни служби. Для чоловіків із вищою освітою це 14 місяців. Усі решта служитимуть 1,5 роки. На даний час розглядається територіальний принцип комплектування військових частин. Тобто мешканці Галичини далі Західної України не служитимуть.

Воєнком наголосив, що усі призовники користуватимуться соціальними гарантіями та пільгами у відповідності до Законів України.  Зокрема тим особам, хто вже працював, адже вік потенційних призовників збільшився, має гарантовано зберегтися місце праці, не зважаючи на форму власності підприємства. До того ж, держава бере на себе зобов’язання із повного забезпечення строковиків обмундируванням, харчуванням. Отримуватимуть строковики заробітну платню – майже 400 гривень щомісяця.

Молоді українці, які не служили строкову, але воюють зараз на Сході у складі загонів «Правого сектору» і ймовірно підлягатимуть призову мають надати у військовий комісаріат за місцем проживання витяг з наказу командира підрозділу завірений підписом та печаткою. В такому випадку рішення буде приймати обласна призовна комісія.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s