Львівський бронетанковий завод приступив до серійного виробництва бронеавтомобіля «Дозор-Б»

Posted: 03.04.2015 by rmclviv in озброєння та військова техніка
Позначки:, , , ,

Колектив державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» приступив до робіт з серійного випуску українського військового бронеавтомобіля легкого класу з колісною формулою 4×4 «Дозор-Б».
Директор заводу Олександр Остапець повідомив, що сьогодні перед колективом підприємства стоїть державне оборонне завдання до липня поточного року виготовити 40 одиниць нових бронеавтомобілів «Дозор-Б».

Lviv Armour Plant Launched into Production Armoured Vehicle “Dozor-B”

Lviv Armour plant started serial production of Ukrainian military light class  armoured vehicle “Dozor-B”.
Plant director Olexandr Ostapets says that the team should produce 40 units till July.


— Для виконання цього важливого пілотного завдання в нас на заводі є всі можливості, — зазначив керівник підприємства. — Колектив повністю готовий до виробничого процесу. Для цього ми готуємо додаткове обладнання, набрали нових робітників, які пройшли певну підготовку і були допущені до виконання робіт. Тим більше, що процес залучення нових кадрів триває. Ми в цьому зацікавлені і намагаємось створити привабливі умови для роботи. Наприклад, відчутно зросла заробітна плата працівників. Так середня зарплата на заводі сьогодні становить близько 5700 грн. в місяць. У минулому році ця цифра була на 2000 грн. меншою. Тому завод цілком готовий й до значного збільшення держзамовлення щодо виробництва нових бронеавтомобілів.
Олександр Остапець зауважив, що передумови для корегування кількості «Дозорів» для виробництва є, адже Міністрество оборони запланувало додаткові кошти на закупівлю. У поточному році ця цифра може бути збільшена до 100 одиниць.
— Разом з цим підприємство сьогодні працює у три зміни, — розповідає директор заводу. — Адже окрім виготовлення нової бронетехніки завод проводить відновлення та ремонт танків та БМП, а також танкових двигунів. Наприклад, у січні цього року працювали над замовленням по відновленню танків. Зараз у цехах перебуває 31 одиниця БМП, які ми маємо до кінця квітня підготувати для відправки у військові частини ЗС України. Далі продовжимо працювати із БМП і очікуємо партію танків для капітального ремонту. Загалом замовлень побільшало, проте займаємося лише пріоритетними: для потреб, у першу чергу, армії, потім для Державної прикордонної служби та Національної гвардії. Решта контрактів, серед яких й іноземні, призупинені.
Головний інженер Львівського бронетанкового заводу Віктор Андрощук розповів про польові випробування «Дозору-Б», які відбуваються майже щодня на полігоні Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
— Вчора повернулися з полігону, де випробували нову машину під час стрільби та на автодромі, — зазначив Віктор Андрощук. — До випробувань ми активно залучаємо спеціалістів Збройних Сил України. Навіть хлопці, які нещодавно прийшли до війська за мобілізацією, мали змогу протестувати бронеавтомобіль. Відгуки вони дають схвальні. Машина зручна і добре себе поводить як у польових умовах, так і на швидкості на автостраді. Щільний графік тестування нашого «Дозору-Б» дає нам можливість виявити найменші дрібниці у конструкції, які у подальшому можна удосконалити і впровадити у виробництво.
Загалом спеціалісти бронетанкового заводу задоволені своїм новим виробом і вважають, що «Дозор-Б» цілком конкурентоспроможний на зовнішніх ринках адже майже удвічі дешевший за своїх найближчих іноземних конкурентів.

— We have all means for to do it, — the director said. — The team is ready to work.  We have additional equipment, hired new workers who were trained first and then allowed to work in the team. We keep on hiring new workers. We are interested in them and do our best for to offer them attractive working conditions. For example, our workers can feel that their salary was raised significantly. The average salary at the plant is 5700 hryvnia per month. It was 2000 hryvnia lower last year. That is why our plant is ready for to produce much more of new armoured vehicles.
Olexandr Ostapets noted that preliminary agreement on bigger quantities is already achieved – Ministry of Defense has already planned additional expenses for buying. The figure can grow up to 100 units during the year.
— We work in three shifts, — the director says. — Besides producing of new armoured vehicles we also repair tanks and BMP and tank engines.  For example, in January we repaired tanks. There are 31 BMP now in the workshops and we should  repair them to the end of April – they will be sent to Ukrainian army military units. We continue to work with BMP and wait for tanks that will come for general repair. We have more orders now but the priority is army’s needs then goes Border Service and National Guard.  We had to stop other contracts, also foreign ones among them.
The head engineer Viktor Androshchuk told about field tests of “Dozor-B” that take place every day on  Petro Sahaidachny Academy training ground.
— I returned yesterday from the training ground where our machine was tested during shootings and on motor-racing circuit, — said Viktor Androshchuk. — Specialists from Defense Forces are actively involved into tests. Even those who came to the army recently, during the fourth wave of mobilization had an opportunity to test the vehicle. They all are unanimously positive about it. The vehicle is comfortable and easy in driving both in the fields and on a motor way. Numerous tests make it possible to find the smallest details in design that can be improved later.
In general the team is satisfied with the vehicle and thinks that “Dozor-B” is competitive on the outer markets and almost twice as cheap as its foreign competitors.

Наша довідка.
«Дозор-Б» — український військовий бронеавтомобіль легкого класу з колісною формулою 4×4. Може використовуватися для оснащення спеціальних підрозділів збройних сил і поліції. Бойова машина призначена для транспортування особового складу та перевезення вантажів в умовах бойових дій (у тому числі із застосуванням зброї масового ураження). Є аеротранспортабельним (можливість перевезення на транспортних літаках Ан-70 була передбачена спочатку).
Розробником бронемашини є Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. А. А. Морозова, а виробником — Харківський завод транспортного машинобудування імені В. А. Малишева.
Розробка бронемашини була завершена в 2006 році, в 2011 році ліцензію на виробництво цієї машини купила польська компанія «Mista».
У липні 2014 було оголошено, що збірку і виробництво «Дозор-Б» планують розпочати також на ДП «Львівський бронетанковий завод»
У лютому 2015 року військовослужбовцям української армії представили перший серійний зразок бронемашини «Дозор-Б» (оснащений бойовим модулем БПУ-12,7). Повна маса серійного «Дозор-Б» (з встановленим бойовим модулем) становить 8450 кг.
Компонування бронетранспортера виконано за автомобільною схемою, що дозволяє забезпечити високу прохідність при збереженні зручності роботи і безпеки посадки-висадки екіпажу. Капотна конструкція забезпечує зручний доступ до елементів силової установки, рульового управління, гальмівної та повітряної систем під час їх обслуговування та ремонту. Конструктивно машина ділиться на два відсіки: моторно-трансмісійний і «житловий»:
Моторно-трансмісійний відсік займає носову і центральну частини корпусу і відділений від «житлового» відсіку герметичною віброшумоізоліюючою перегородкою. У відсіку розташовується двигун з допоміжними системами, трансмісія, основні елементи рульового управління, повітряна і гальмівна системи, а також елементи систем кондиціонування та опалення «житлового» відсіку.
«Житловий» відсік займає центральну і кормову частини корпусу і служить для розміщення людей, установки необхідного для їх роботи обладнання, укладання спорядження, боєкомплекту і ЗІП. Умовно він ділиться на відділення управління, бойове відділення і десантне відділення. Також тут розташована фильтровентиляційна установка і основні елементи систем вентиляції, опалення та кондиціонування.
«Дозор-Б» побудований з використанням деталей від радянського бронетранспортера БТР-80, це в першу чергу стосується ходової частини.
Корпус бронемашини виконаний з броньованої сталі і забезпечує захист екіпажу, десанту і внутрішнього обладнання від стрілецької зброї, протипіхотних мін та впливу зброї масового ураження. Броньовий захист корпусу забезпечує захист від бронебійних куль стрілецької зброї, випущених з відстані 30 метрів, а також від осколків 150-мм осколково-фугасного снаряда, що спрацював на відстані 50 метрів.
У середній частині корпусу захист додатково посилений зсередини декількома шарами балістичної кевларової тканини.
Днище виконано з броньованої сталі, має циліндричну форму для забезпечення захисту від мін. Броньове скління бронетранспортера забезпечує захист, аналогічний за основний броньовий захист.
«Дозор-Б» оснащений фильтровентиляционной установкою, призначеної для очищення зовнішнього повітря від отруйних речовин, радіоактивного пилу, біологічних аерозолів, подачі очищеного повітря в «житлове» відділення і створення в ньому надлишкового тиску, а також вентиляції «житлового» відділення від порохових газів при стрільбі.
Деформуюче фарбування забезпечує зниження помітності і зменшення дальності виявлення.
Бойовий модуль — БПУ-12,7 (дистанційно керований 12,7-мм кулемет з лазерним далекоміром, розробка завершена у вересні 2014 року).
Спостереження за місцевістю проводиться через склоблоки, а також через денні прилади спостереження. В умовах поганої видимості або вночі водій може використовувати прилад нічного бачення ТВН-5.
Спочатку, на бронемашину був встановлений чотиритактний, чотирициліндровий рядний дизель DEUTZ BF 4M 1013 FC (потужністю 190 к. с.) німецького виробництва з турбонаддувом і проміжним охолодженням повітря (інтеркулером). Проте передсерійні роботи над бойовою машиною показали необхідність розширення лінійки двигунів. Після внесення деяких змін у конструкцію бронеавтомобіля стало можливим налагодити його випуск із п’ятьма різними типами силових агрегатів.
Силова передача — механічна, забезпечує постійну передачу обертального моменту від двигуна до всіх коліс. До складу силової передачі входять коробка передач, роздавальна коробка, колісні редуктори, передня і задня головні передачі і карданні вали. Трансмісія гідромеханічна Allison 1000LCT.
Серійні «Дозори-Б» комплектуватимуться радіостанцією польського виробництва, яка повністю адаптована до систем зв’язку ЗС України. Також бронеавтомобіль оснащується додатковим спеціальним обладнанням, зокрема, системою централізованої підкачки шин, що дозволяє контролювати і змінювати тиск в шинах з місця водія в залежності від дорожніх умов і лебідкою WARN XD 9000i, яка призначена для самовитягування застряглого бронетранспортера та інших машин аналогічної маси.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s