Президент України Петро Порошенко взяв участь у відкритті комплексу українсько-американських тактичних навчань «Фіарлес Гардіан -2015»

Posted: 21.04.2015 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , , , , , , , , , , , ,

20 квітня на плацу центрального військового містечка Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Яворівському районі Львівщини, відбулась урочиста церемонія підйому державних прапорів України та США. Ця подія ознаменувала початок українсько-американських військових навчань «Фіарлес Гардіан -2015».
Серед почесних гостей, які відвідали Яворівщину цього дня були Президент України Петро Порошенко, посол США в Україні Джеффрі Р. Пайєтт, Начальник Генерального Штабу Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко, Міністр МВС Арсен Аваков.
Упродовж декількох місяців на найкращому військовому полігоні Збройних Сил України військовослужбовці 173-ї повітряно-десантної бригади командування Сухопутних військ Збройних Сил США в Європі за провідними методиками навчатимуть бійців підрозділів оперативного призначення Національної Гвардії України. Зазначимо, що у рамках навчання, підготовку на найвищому рівні пройдуть також 30 офіцерів-інструкторів навчальних центрів Збройних Сил України. Згодом вони передаватимуть набутий досвід вже у якості викладачів.п
Відкриваючи навчання Президент України зазначив, що зараз на Сході України відбувається повномасштабна агресія іноземної держави, яка розв’язала проти України багатопланову різнорівневу гібридну війну. І це війна не лише проти України. Саме в рік 70-річчя перемоги антигітлерівської коаліції над фашизмом і нацизмом посеред України проліг рубіж цивілізаційної битви, в якій вирішується, якою бути Європі та Світу.
Лідер країни наголосив, що це протистояння вирішує, чи діятимуть у світі норми міжнародного права, чи залишатимуться непорушними кордони.
Глава держави повідомив, що до цієї програми, крім Сполучених Штатів, також долучаться військові з Канади, Великої Британії, Польщі. Триває робота щодо залучення до програми інструкторів з Австралії. Петро Порошенко подякував американським партнерам за високу виучку та професіоналізм інструкторів, які навчатимуть українських бійців. І зазначив, що в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки буде проходити підготовка лише інструкторів, які згодом передаватимуть набуті знання та досвід у інших військових навчальних центрах.
Зі слів Президента України, план побудови української армії нового типу починає втілюватись у життя.
Користуючись нагодою, Верховний головнокомандувач вручив ордери та ключі від новозбудованих осель 10 військовослужбовцям Львівського гарнізону. Усі – учасники бойових дій на Донбасі. Серед них – герої-десантники, які мужньо обороняли Донецький аеропорт, отримали поранення, але прагнуть повернутися у стрій. Зокрема, ордер та ключі від квартири отримав старший лейтенант Ярослав Стеців, який втратив у боях з сепаратистами ногу, але,не зважаючи на важке поранення, прагне залишатись у строю.
Додамо, що захід викликав неабиякий суспільний резонанс та зацікавленість. Висвітлити початок навчання з’їхались понад 150 журналістів не лише українських, але й світових медіа.
Журналісти отримали нагоду поспілкуватися й з учасниками навчання. Зокрема, керівник групи інструкторів 173-ї повітрянодесантної бригади командування Сухопутних військ Збройних Сил США в Європі підполковник Ріф зазначив, що ці навчання – органічне продовження серії військових навчань «Репід Трайдент», у яких до цього часу брали участь виключно представники Збройних Сил. Тепер армійські методики передаватимуть представникам Нацгвардії МВС України.
Офіцер полку оперативного призначення «Ягуар» старший лейтенант Вадим Перепічка розповів, що він очікує від навчань насамперед обміну досвідом. Адже усі військовослужбовці частини – кадрові, брали участь у боях з сепаратистами майже від початку протистояння на Донбасі.
– Ми хочемо не лише озброїтись передовими методиками ведення бойових дій, а й самі поділитись реальним бойовим досвідом з нашими американськими партнерами, – говорить офіцер.
Наша довідка:комплекс тактичних навчань «ФіарлесГардіан -2015» проводиться у рамках технічної допомоги уряду США та за рахунок Резервного фонду світової безпеки. Мета та цілі проекту передбачають проведення фахівцями Збройних Сил США з особовим складом НГУ та офіцерами-інструкторами ЗС України базової та спеціальної підготовки особового складу, як індивідуальної, так й у складі підрозділів. А також оснащення військовослужбовців, які братимуть участь, військовою формою одягу, індивідуальним захисним спорядженням, приладами нічного бачення та засобами зв’язку.
Кожен з етапів підготовки включатиме у себе наступні напрямки:здійснюватиметься підготовка керівної ланки батальйонів. Офіцерів тренуватимуть у питаннях оперативного планування та прийняття рішень.
Вивчатимуть організаціюслужбово-бойової діяльності (вивчатимуть правила обладнання та несення служби на блок-постах і опорних пунктах); тактичній розвідці(пошук та знешкодження диверсійно-розвідувальних груп противника); управлінню вогнем артилерії тощо.
Також навчатимуть таким нюансам, як ведення інформаційних операцій (співпраця з місцевим населенням в зоні конфлікту. протидія інформаційним операціям противника використання засобів масової інформації на користь підрозділів. Офіцери також вивчатимуть принципи логістичного забезпечення. Організації зв’язку на рівні батальйону та взаємодії з іншими підрозділами.
Базова та спеціальна підготовка особового складу підрозділів складатиметься з фізичноїта вогневої підготовки, навичок виживання, надання першої медичної допомоги. користування портативними засобами зв’язку.
Бійці будуть проводити тактичні тренінги у складі своїх підрозділів. Відпрацьовуватимуть установку інженерних загороджень, обладнання вогневих позицій, розмінування місцевості, створення проходів в інженерних загородженнях противника. Навчатимуться невідкладної медичної допомоги у бойових умовах, евакуації поранених з поля бою
Американською стороною в рамках проекту буде передано Україні майно військового вжитку:форму одягу (штани, куртки, кашкети, шарфи-труба, черевики) із розрахунку на 705 військовослужбовців. Таку ж кількість комплектів захисного спорядження (бронежилети. каски, балістичні окуляри, налокітники, наколінники, вставки захисту від стрілецької зброї) та індивідуального спорядження: (спальні мішки, рюкзаки,розвантажувальні системи, розкладні багатофункціональні ножі, саперні лопати, тактичні ліхтарики, намети, тактичні штурмові рукавиці, захисні окуляри).
Також підрозділи отримають 85 приладів нічного бачення з нашоломними кріпленнями, засоби зв’язку: 30 автомобільних ДВЧ-радіостанцій та 185 захищених портативних індивідуальних радіосистеми.

Володимир Скоростецький, Вадим Бакай

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s