Через строкову до «Айдару»: молоді волиняни рівняються на земляків-учасників АТО

Posted: 23.04.2015 by rmclviv in новобранці в строю
Позначки:, , , , ,

Нещодавно, 97 мешканців Волинської області, призваних на строкову військову службу у рамках призовної кампанії «Весна-2015», в урочистій обстановці відправили у війська.
На стройовому плацу збірного пункту Волинського обласного військового комісаріату людно: хлопці-призовники вишикувані у строю за командами. Навпроти них, біля трибуни, батьки та друзі. Поки матусі крадькома втирають хустинками сльози, із гордістю на синів дивляться сивочолі батьки.
Один з них – Володимир Мельник з села Вишеньки Рожищенського району. За якихось 15 метрів у строю стоїть його єдиний син, якому нещодавно виповнилось 21 рік.
Батько за сина упевнений – служитиме добре та не зганьбить земляків.
– Працював у селі, виріс спортивний хлопець, може захищати країну… Треба всім виконати обов’язок перед Батьківщиною. Коли я був у армії – тоді війни не було. А зараз – такий час складний, – говорить пан Володимир. – Хай служать і повертаються додому. Гадаю, усе зміниться на краще.
Ну й наречені з дружинами, звісно, тут. Хлопцям усім вже перевалило за 20, тому дехто вже встиг одружитися.
Звучить Державний Гімн України – усі присутні заповзято співають славня. А на привітання голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика «Слава Україні!» – відповідають злагодженим «Героям Слава!».
– Я впевнений, що подвиги старших братів, батьків, синів і дочок нашої Волині будуть яскравим прикладом виконання священного патріотичного обов’язку наших воїнів. Важливе завдання перед вами. Ви підете в навчальні частини, пройдете військовий вишкіл. Важливо, щоб ви відчули дух бойового братерства, дух солдатської підтримки, – звернувся до молодих волинян керівник області.
Після офіційних осіб виступили представники ветеранських організацій та бійці-учасники АТО. А старший капелан Волинської Єпархії протоієрей Олександр поблагословив призовників на ратну стправу та подарував кожному з них ікону.
Зі слів Волинського обласного військового комісара полковника Романа Кулика, призовна кампанія «Весна-2015» має певні особливості та від’ємності, у порівнянні з аналогічними заходами попередніх років. Як відомо, востаннє солдат-строковиків призивали до військових формувань України восени 2013 року. Після цього планувалось, що строкова військова служба взагалі відійде у минуле.
– В Україні були змушені поновити строкову військову службу у Збройних силах України та інших військових формуваннях, як форму підготовки активного мобілізаційного ресурсу. Практика показала, що чоловіки повинні уміти тримати в руках зброю, бути готові до експлуатації військової техніки та озброєння. Втім, жоден військовослужбовець строкової військової служби до виконання бойових завдань у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області залучатися не буде! Це принципова позиція Президента України та військового керівництва усіх рівнів. – говорить виконувач обов’язків військового комісара Волинського обласного військового комісаріату Роман Анатолійович Кулик.
Терміни строкової військової служби у відповідності до змін у чинному законодавстві України визначені наступні: для солдатів і матросів, які мають середню освіту – до 18 місяців, для осіб, які мають ступінь вищої освіти магістр – до 12 місяців.
Щодо особливостей відбору та призову громадян на строкову військову службу, то насамперед цьогоріч змінився віковий ценз призовників. На строкову військову службу призиватимуться юнаки віком від 20 до 27 років, які за станом здоров’я, освіти та морально-діловими якостями придатні до проходження військової служби і не мають підстав для подання відстрочки або звільнення від проходження строкової військової служби.
Особливістю цієї призовної кампанії є підвищення вимог до якісних показників стосовно рівня освіти, стану здоров’я та морально-ділових якостей призовників.
Підкреслимо, що змін зазнали й умови медичного огляду призовників. Якщо раніше до війська призивали лише тих, хто був повністю придатний, то тепер на строкову службу будуть брати і тих, хто має проблеми із плоскостопістю та сколіозом, але не мають через це певних наслідків.
Також є зміни, які стосуються опікунів та сиріт. Сиріт призиватимуть на строкову службу, а опікунів не призиватимуть тільки тих, хто має рішення суду. Відстрочку від призову матимуть не всі студенти та аспіранти денної форми навчання. Людині, яка після технікуму вступила до вузу, згодом стала аспірантом, таку відстрочку надаватимуть. Студент, який вже мав відстрочку через навчання у вузі та був відрахований, вдруге відстрочці не підлягатиме, навіть якщо поновиться на денній формі навчання. Відстрочку від служби в армії може отримати призовник, у котрого на утриманні знаходиться одинока матір чи батько, або ж двоє малолітніх дітей. Однак ця норма діятиме тільки для призовників, котрі офіційно працевлаштовані.
Зі слів заступника Волинського обласного військового комісара по роботі із особовим складом майора Ігоря Підлісного, середній вік волинян, які незабаром увіллються до лав військових формувань України – 21-22 роки. Хлопці достатньо мотивовані для військової служби. Досить великий відсоток призовників із закінченою вищою освітою. Солдат-волинян із відповідними дипломами близько 15 відсотків. Переважна більшість хлопців-призовників, а це 66 осіб, мають середню спеціальну освіту. Серед військових спеціальностей особливо популярна професія водія. Тож ті, хто має водійські права відповідної кваліфікації будуть керувати військовими вантажівками та іншою колісною технікою.
Розповів офіцер і про те, де саме служитимуть хлопці. Відтак, частина юнаків поповнить лави Національної гвардії МВС України, решта відправиться до частин та підрозділів забезпечення Збройних Сил України. Солдати будуть служити та освоювати техніку на армійських базах та військових арсеналах. Декілька хлопців проходитимуть строкову службу у підрозділах Повітряних Сил. Є і такі, що представлятимуть Волинь в елітному полку Президента України.
Після того, як вони потраплять до військової частини їх належним чином екіпірують. Кожен отримає форму сучасного зразка. Упродовж місяця хлопці будуть проходити первинну індивідуальну військову підготовку (так званий «курс молодого бійця»). Згодом, відбудеться перший у їхньому житті урочистий військовий ритуал – складання Військової Присяги.
Бойовий дух та умотивованість до військової служби у волинських призовників висока. Один з них, 21-річний ківерчанин Олексій Завадський. Юнак прагне потрапити служити до 24 окремого штурмового батальйону «Айдар», де воюють його друзі. Олексій стверджує, що не може осторонь спостерігати на те, як ворог намагається пошматувати рідну країну. Тому, для початку, має намір відслужити строкову, а згодом планує укласти контракт з військовим відомством і зробити службу своєю основною професією.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s