На Донеччині перепоховали бійців, які загинули в боях із загарбниками в роки Другої Світової війни

Posted: 07.05.2015 by rmclviv in АТО
Позначки:, , ,

До Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні в селі Маяки Слов’янського району, що на Донеччині відбулося перепоховання останків 44 бійців, виявлених під час проведення пошукових робіт на території між селами Долина, Пришиб, Богородичне та Маяки. У ритуалі вшанування бойової звитяги військовослужбовців взяли участь голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник військово-цивільної адміністрації Олександр Кіхтенко, заступник голови Слов’янської райдержадміністрації Костянтин Черніков, ветерани, представники групи координації цивільно-військового співробітництва штабу антитерористичної операції, військовослужбовці – учасники АТО, працівники сільської ради, учні місцевої школи та небайдужі мешканці населеного пункту.
Відкриваючи поминальний мітинг Олександр Кіхтенко зазначив, що такі заходи є вкрай важливими для родин, які так і не дочекалися своїх рідних та близьких з поля бою та сприяють вихованню патріотизму та духовності у підростаючого покоління. Натомість представник Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», командир одного з пошукових загонів Олексій Юков розповів про результати проведеної роботи.
– Ми лише два роки співпрацюємо із місцевою адміністрацією і вже маємо певні результати – зокрема, у вересні минулого року нами було проведено поховання 212 бійців, які загинули на адміністративній території цієї сільської ради. Варто сказати, що тоді нам вдалося знайти 17 іменних жетонів, що дозволило ідентифікувати бійців та навіть відшукати їхніх родичів. Сьогодні ж ми проводимо поховання 44 безіменних бійців, з ймовірною приналежністю до підрозділів 12 та 6 армій, 3 та 8 Гвардійських армій, що брали участь в боях на території району в період 1941-1943 років. І хоч ніхто вже не дізнається імен та прізвищ загиблих, однак вірю в те, що вони врешті-решт знайдуть свій вічний спочинок, – зазначив він.
Після виступу гостей на громадянській панахиді відбувся чин поминальної літії, який провів ієрей храму Покрови Пресвятої Богородиці Сергій та захоронення з військовими почестями солдатів.
На завершення учасники поминального мітингу поклали квіти до підніжжя пам’ятника бійцям, які загинули в боях Другої Світової війни.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s