Партизанка із загону «Переможці» Віра Григорівна Грибанова: «Люди добрі, любіть одне одного й не забувайте про тих, хто загинув!»

Posted: 07.05.2015 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , ,

DSC_0127Партизанка-зв’язкова партизанського загону «Переможці», легендарна учасниця визволення Рівного від фашистських загарбників Віра Григорівна Грибанова до відзначення Дня Перемоги не дожила всього кілька тижнів. На 82-му році вона пішла з життя, але її героїчне минуле – це споконвічний спадок українського народу у боротьбі з ворогами.

Як визнання заслуг Віри Григорівни, її самопожертву і незламність в роки Великої Вітчизняної війни у врятуванні осіб єврейської національності від фашистського геноциду, збереженні пам’яті жертв Голокосту, у 2009 році її нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеню.

Цьогоріч 2 лютого, коли у Рівному відзначали 71-у річницю звільнення обласного центру від окупації гітлерівським військами, Віру Грибанову вшановували серед трьох, які залишилися в живих, визволителів Рівного. Ветеран багато розповідала про війну та пишалася Великою Перемогою. Адже вона бачила біль народу і звірячу жорстокість окупантів. Віра Григорівна любила життя і засуджувала насилля та збройну агресію, що заполонили окуповані бандформуваннями так званих ДНР і ЛНР землі Донбасу.

В одному із останніх інтерв’ю вона сказала:

– Ще в дитячі роки я надивилася на жахіття. Військовополонені жили в таборах під відкритим небом. Без крихти співчуття – поранених, контужених, побитих фашисти тримали гірше за худобу – за колючим дротом просто неба під дощем, снігом, в крові і багні… Ми з мамою носили їсти солдатам і мешканцям єврейського гетто. Деякі бійці втікали. Вони прибігали до нас, і ми переховували їх удома. Але гітлерівці дізналися про це, і нас із мамою та маленькою сестричкою забрали до в’язниці. Маму розстріляли 1943 року на третій день Різдва. А мене і сестру якимось дивом випустили. Війна – це жахливо. Люди добрі, любіть одне одного й не забувайте про тих, хто загинув!

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s