У секторі “А” АТО воїни вшанували ветеранів Другої Світової війни

Posted: 07.05.2015 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , , , , , , ,

Пам’ять до героїчних вчинків не виміряти виключно пихою, пафосом промов, фальшивою сусальною позолотою і кілометрами георгіївської стрічки. Цього аж ніяк не хочуть зрозуміти ті, хто штучно монополізував подвиг багатьох народів у боротьбі із гітлерівським фашизмом. В Україні – ставлення інше. Насамперед, ті, хто проливав кров на фронтах війни заслуговують на увагу та шанобливе ставлення. Тому, на Луганщині військовослужбовці сектору «А» разом із представниками місцевої влади вирішили відвідати помешкання нечисленних ветеранів Другої Світової війни
У місті Старобільську та прилеглих районах ветеранів-фронтовиків та учасників війни не багато – усього 91 особа. А їхній середній вік – близько 90 років. Тож, у переважній більшості, за станом здоров’я старенькі не покидають меж власної оселі. А тому кожна нова людина та стороння увага для них додатковий позитивний стимул.
У гості ходили не з порожніми руками – військові та місцеві чиновники приготували для кожного 20-кілограмові продуктові набори: консерви, крупи, макаронні вироби, рослинна олія, солодощі тощо.
За першою адресою проживає 89-річний Володимир Іванович Капуста. Його дружині, Катерині, 80.
Воював у піхоті, був другим номером кулеметного розрахунку.
– Коли я потрапив на фронт, то був 160 сантиметрів на зріст. Було мені 17 років. Але вижив і дожив до правнуків, чого і усім бажаю. – каже ветеран.
Ще один, 96-річний Семен Трохимович Ковальов – двічі нагороджений орденом «Слави». На фронті був навідником гармати. А нагороджений найвищою солдатською відзнакою тих часів за мужність і збереження гармати.
– Були страшенні обстріли, але я гармати не полишив, – розповідає старий.
Підполковник у відставці Михайло Прокопович Жихарський – місцева легенда. Адже серед ветеранів він провоював найбільше. Закінчив артилерійське командне училище в 1939 році. Брав участь в обороні Сталінграда у складі 62 армії маршала Чуйкова. А кінець війни застав у невеличкому містечку в передмісті Берліна.
Іван Семенович Вагін, до якого завітали згодом, на фронт потрапив у 1944 році. У складі полку морської піхоти здійснював охорону морських конвоїв з Мурманська до портів Норвегії та США.
Усі без виключення старенькі тішились несподіваним гостям. Ті, хто відчували в собі сили, пообіцяли навіть прийти на концерт, який буде організовано цими вихідними у центрі міста.
Голова Старобільської районної державної адміністрації Анатолій Гаркавий зазначив, що із кожним роком безпосередніх учасників тих подій все меншає. Тому обов’язок місцевої влади усіляко допомагати ветеранам, зважаючи на той значущий вклад, який вони зробили у перемогу над фашизмом.
Представник сектору «А» головний старшина Олександр Канавський спілкуючись із ветеранами, для кожного знайшов слова щирої вдячності. Натомість і літні люди бажали військовослужбовцями повернутися додому, перемоги та миру.
Відзначимо, що місцеві ветерани принципово не одягли на парадні френчі та піджаки із нагородами георгіївську стрічку. Натомість, майже у кожного, поруч із орденами та медалями приколотий червоний мак зі стрічкою кольорів українського прапору.
А у місті Старобільську, тим часом, триває підготовка до заходів, які відбудуться на честь Дня памяті та примирення та Дня Перемоги.
На центральній площі міста, біля меморіалу на честь загиблих у Другій світовій передбачено проведення народного віча. А учні місцевих шкіл готують театралізоване дійство-меморіал.
Юні патріоти не прагнуть випинати культ перемоги, але пригадати тих, хто з зброєю в руках відстоював рідну землю від гітлерівських загарбників.
До того ж, понад 1000 школярів утворить на центральній площі живу мапу України та запустить у небо дві тисячі жовто-блакитних кульок.
Візьмуть участь у масових заходах і військовослужбовці однієї з аеромобільних бригад. Підрозділ десантників промарширує урочистим маршем центром міста.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s