Терористична ДРГ «іспиту» українським військовим не склав!

Posted: 14.05.2015 by rmclviv in АТО
Позначки:, , , ,

Перше, що кидається у очі, коли в’їжджаєш у селище Кримське на Луганщині – абсолютно порожні вулиці. Не має навіть хатніх тварин, собак та кішок, усе наче вимерло. А ще, забиті дерев’яними щитами, або заставлені поліетиленовою плівкою вікна приватних обійсть та паркани і дахи сперіщені дрібними отворами. Це від уламків. За зовнішніми ознаками пошкоджень можна навіть вирахувати напрямок з якого вівся вогонь: у селище долітають «подарунки» зі сторони тимчасово непідконтрольній українській владі території. Й хоча інтенсивність обстрілів не така висока, як місяць тому, місцеві мешканці вже призвичаїлись ставитись до умов свого життя із певною пересторогою. Але, ті хто залишився у селі, а таких не багато. Тішаться, що неподалік знаходяться позиції української армії – єдиний гарант їхнього відносного спокою.
Заслоном, який не дає бандитам з квазіреспубліки «ЛНР» просунути далі лінію зіткнення тут є один з механізованих батальйонів знаменитої Залізної бригади. Військовослужбовці міцно укріпились і тримають свою ділянку фронту.
Командир батальйону – досвідчений офіцер Павло С. із радіопозивним «Барс». До слова, кадровий військовий, який повернувся до армійських лав із запасу. Говорить, не міг всидіти вдома, коли Україні загрожує небезпека і гинуть кращі представники нації. З минулого року бійці батальйону під його командуванням обороняють передові рубежі та блок-пости в районі сумнозвісної траси «Бахмутка».
– До слова, нещодавно бійці одного з наших підрозділів перешкодили проникненню в тил військ сектору «А» диверсійно-розвідувальної групи противника, – зазначає комбат. – Зараз я познайомлю вас із безпосередніми учасниками тих подій.
На позашляховику висуваємось в район передової лінії. Тат доріг, як таких, не має. Є напрямки. Якщо гряне злива місцева жирна почва може перетворитись на пастку для будь-якої техніки. Але водій у комбата-справжній віртуоз – упевнено долає всі перешкоди на шляху на своєму Tarpan Honker . Польський армійський легковий автомобіль підвищеної прохідності з’явився в батальйоні завдяки сприянню волонтерів і на двісті відсотків виправдовує свою назву: витривалий, як той дикий кінь, і такий же невибагливий.
Дорогою спілкуємось із водієм. Сорокорічний мобілізований солдат із радіопозивним «Хонкер» каже, що подібні за класом машини дуже необхідні у військах.
– Я за військовою спеціальністю механік-водій. Свого часу довелося послужити у десантних військах, де водив БМД. Але, вже років 20 уся робота повязана з автомобілями-вожу все, у чого є кермо. – каже військовослужбовець.
Тим часом, проїжджаємо відкриту ділянку місцевості. Комбат звертає увагу: «Бачите от ту лісосмугу, за полем?! За ній вже позицій бойовиків. Останнім часом вони зменшили інтенсивність обстрілів наших позиції з мінометів та ствольної артилерії. Однак, появилась «зеленка» і заворушилися їхні розвідувально-диверсійні групи. Ми припускаємо, що це так званий «іспит» для курсантів їхньої «розвід школи», яку терористи влаштували в одному з населених пунктів на непідконтрольній Україні ділянці Луганської області. Наші військові припускають, що готують бойовиків до закидання на нашу територію інструктори та військові радники країни-агресора. А в ролі «екзаменаторів» виступають військовослужбовці Збройних Сил України.
– Поки що, -зазначає комбат. – Ми не тішимо бойовиків позитивними оцінками.
Безпосередньо керував діями групи, яка зірвала плани бойовиків військовослужбовець із радіопозивним «Даніель».
25-річний мешканець Хмельниччини є командиром інженерно-саперного відділення швидкого реагування.
-Наше завдання – інженерне забезпечення позицій на яких ми перебуваємо і недоторканість їх з сторони ворога. Днями, у складі групи ми висувалися до місця спостереження. Сапери-обовязково йдуть у складі групи, адже дорогою вивчається місцевість на предмет вибухонебезпечних предметів та мін.- розповідає «Даніель». – Ми спостерігали за місцевістю, коли один з бійців візуально визначив у районі одного з орієнтирів рух групи противника, яка просувалась у нашу сторону. Ми вийшли на радіозв’язок із нашим командиром, який дав наказ зачекати і підпустити ворогів поближче, на відстань вогневого контакту. Що було зроблено.
Зі слів солдата, терористів підпустили на відстань 300-400 метрів, після чого відкрили вогонь на ураження. Наші бійці під час вогневого контакту з противником втрат не зазнали. А от противник дуже швидко відступив до своїх позицій з явними проблемами. Місце бою та прилеглу територію ми оглянули.
Військовослужбовець каже, що тікали терористи швидко і розгублено, що свідчить про непрофесійність. На місці бою було знайдено загублені ними під час втечі боєприпаси, зброю. Опосередковані ознаки вказували на те, що серед ворожої ДРГ були важкопоранені, а може й убиті. Адже було знайдено сліди крові, декілька упаковок від перев’язувальних пакетів з товарними знаками РФ. Але головним трофеєм став ручний протитанковий гранатомет РПГ-7 зі специфічним боєприпасом.
Комбат, досвідчений у різноманітних зразках озброєння зауважив, що сам гранатомет вироблений, якщо вірити заводським клеймам, у 1985 році. Але, прицільні пристосування зброї терористи дещо модернізували. Замість рідного прицілу ПГО, на зброї за допомогою планки «Пікатіні» кріпився коліматор. Цікавим виявився і постріл – реактивна граната ТБГ-7В з бойовою частиною обємного вибуху. Офіцер каже, що такі боєприпаси в Україні не виробляються.
Настав час покидати укріплені позиції батальйону. Небо над Луганщиною затягували низькі свинцеві хмари – наближалась гроза, сповіщаючи про себе блискавицею. Бійці на позиції підібралися, напружились, щоб в грізному гуркоті громових розкатів не прогавити, раптом, звук обстрілу зі сторони бойовиків.

Володимир Скоростецький із зони АТО, сектор «А»

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s