Близько 8 тисяч військовослужбовців-учасників АТО отримали медичну допомогу в Західному регіоні

Posted: 18.06.2015 by rmclviv in у військових медиків
Позначки:, , ,

Від початку антитерористичної операції на Сході країни військові медичні установи Західного регіону прийняли на лікування близько 8 тисяч військовослужбовців, які отримали поранення, травми в боях із незаконними російсько-терористичними угрупованнями. Про це під час підсумкового брифінгу повідомив начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда. Також він зазначив, що безпосередньо у Львові медичну допомогу отримали 1727 учасників АТО.
– Вже з перших днів початку бойових дій наші військові медичні спеціалісти брали активну участь з надання військовослужбовцям силових структур, цивільному населенню в зоні АТО першої медичної (долікарської) кваліфікованої допомоги та першої лікарської медичної допомоги, розповів він. У стислі терміни було сформовано мобільні медичні бригади, що підсилили медичні підрозділи військових частин, які стримали влітку минулого року війська агресора від просування вглиб країни. Чимало наших лікарів брали участь в рейдах, знаходилися у найгарячіших точках окупованих районів. Однією з таких став Луганський аеропорт в якому професійно працювали медичні бригади Центру і колег з Чернівецького військового госпіталю. І хоч довелося їм працювати у вкрай складних умовах, однак вони продемонстрували високу професійну майстерність, завдяки якій було збережено не одне солдатське життя.
На сьогоднішній день у безпосередній близькості до лінії зіткнення успішно функціонує 66-й військовий мобільний госпіталь. З часу розгортання допомогу отримали близько 2 тисяч поранених, травмованих та хворих. Мова йде не лише про військовослужбовців ЗС України та силових структур, а й про цивільне населення, яке потерпає від провокацій російсько-терористичних незаконних бандформувань. Неодноразово надавалася допомога і, так званим, сепаратистам, адже для лікаря завжди головним є збереження людського життя, зазначив полковник медичної служби Іван Гайда.
Як розповіли учасники брифінгу представникам центральних та регіональних засобів масової інформації не залишаються байдужими до проблем військових медичних працівників й представники органів державної влади та місцевого самоврядування. Лише за минулий рік за їхньої підтримки Центру, в якості доброчинної допомоги, було надано матеріальних цінностей на суму близько семи мільйонів гривень. А нещодавно львівський міський голова Андрій Садовий передав до автопарку медичного закладу інноваційну вітчизняну розробку повнопривідний автомобіль швидкої допомоги «Електрон» марки ЕМ-М320, аналогів якому сьогодні в регіоні немає.
Загалом, впродовж року військові медичні працівники доклали чималих зусиль задля покращання ефективності системи надання медичних послуг. Зокрема, на рівні світових стандартів дообладнані операційні блоки, налагоджено стійкий консультативний зв’язок із закордонними колегами. Відновлено роботу відділення відновлювального лікування клініки нейрохірургії та неврології єдиного лікувального відділення, в якому повноцінно лікують «спинальників»: поранених з пошкодженням головного мозку, спинного мозку, хребта тощо. Силами медичної установи, меценатів та волонтерських організацій було встановлено необхідне устаткування до кабінетів лікувальної фізичної культури, тренажерного залу, окрім того завершується будівництво лікувального басейну.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s