Переможе дух, а не «патрон!

Posted: 01.07.2015 by rmclviv in у регіоні
Позначки:, , ,

У Львові, в 58 будинку офіцерів відбулася презентація альтернативної збірки «Словозброя» створеної в межах інтелектуально-просвітницького проекту «Відкрий українське». За словами упорядника випускника історичного факультету університету імені Івана Франка Тараса Оліярчука компактне видання містить на своїх двадцяти сторінках стислу історію українського війська, що почалась ще з княжих часів…
– Окрему увагу нами було зосереджено на діяльності ОУН та УПА, оскільки серед української громади наявне різнополярне судження про їх внесок у історію України. – розповів він. – Патріоти вважають їх героями, натомість певна частина суспільства оперує ідеологічними штампами нав’язаними сучасними ворогами української державності. Звичайно, такі ідеологічні суперечки між громадянами однієї країни суттєво підривають спільну єдність, що безпосередньо «ллє воду на ворожий млин». А нам зараз, як ніколи потрібна єдність.
Як розповіли журналістам автори міні-посібника для військових ідея такого проекту народилася за часів Майдану, а подальша ескалація ситуації на східному кордоні держави лише утвердила їх у правильності обраного напрямку.
Під час заходу громадський діяч, координатор проекту «Відкрий українське» Роман Брезіцький наголосив на тому, що метою проекту є формування ідеологічного щита, протидія російській пропаганді.
–    Це наша спроба компенсувати та виправити нестачу історичних знань у лавах української армії, навчальних закладах сходу тощо. Сподіваюсь, що в її розповсюджені допоможуть волонтерські організації та небайдужі громадяни.
Натомість представник Регіонального медіа-центру (м.Львів) підполковник Володимир Скоростецький зазначив на тому, що таких спільних культурно-просвітницьких проектів має бути більше.
–    Зараз ми творимо новітню історію нашого народу і, зокрема, військову історію Збройних Сил України. Приємно, що до реалізації цього проекту дотичні саме молоді фахівці-історики. Кожна така збірка буде додатковим матеріалом для наших військовослужбовців в зоні антитерористичної операції, адже не рідко доводиться вступати у полеміку із тими мешканцями Донеччини та Луганщини, які тривалий час перебували під впливом антиукраїнських ідей. Вважаю, що лише в наших силах повернути українські землі до складу Держави, ефективно протидіяти та витіснити з нашого простору ворожу ідеологію, – наголосив офіцер.

Іван Бобов,
стажист РМЦ

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s