Підполковник армії США Майкл Клоппер: «Після завершення навчань «Фіарлесс Гардіан» українські бійці будуть тренованими не гірше за моїх хлопців»

Posted: 03.07.2015 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , , , , , , , , ,

lC7R1V9pD68Про це офіцер ЗС США повідомив під час інформаційно-аналітичної програми «Вечір у Львові», яка виходить у ефірі ТРК «Львів». Майкл Клоппер зазначив, що американські інструктори задоволені проведеними сумісними навчаннями з українськими бійцями, і що співпраця та обмін досвідом триватиме і надалі. До студії на Високому замку були запрошені також Андрій Корнат, заступник голови  Львівської Обласної державної  адміністрації, та офіцер Західного регіонального медіа центру Міноборони України підполковник Володимир Скоростецький. 

Окрім заходів міжнародного військового співробітництва з американськими військовими на Яворівському полігоні, до обговорювання були запропоновані теми, які стосувались проведення шостої хвилі мобілізації та проблем соціальної підтримки учасників АТО. Відповідаючи на питання ведучої програми, Володимир Скоростецький пояснив аудиторії нюанси шостої хвилі мобілізації, що стартувала 18 червня 2015 року. Базується вона на досвіді проведення попередніх мобілізаційних кампаній. Та є свої відмінності, зокрема, щодо питання з підготовки та навчання військовослужбовців. У порівнянні з першими хвилями мобілізації вони істотно змінилися. Окрім того, до навчання приєдналися іноземні інструктори. Без багаторівневої підготовки мобілізованих в бойові частини здебільшого не відправлятимуть, тим більше для виконання завдань в АТО.

Також зміни відбулись, до прикладу, у найгострішому питанні – кого ж мобілізують?  Генштаб збирається мобілізувати і тих осіб, які не мають військового досвіду, але є військовозобов’язаними. До цього призовники віком до 27 років підлягали лише призиву на строкову службу.

Щодо питань з соціальної підтримки та захисту населення, слово тримав заступник голови  Львівської обласної державної  адміністрації Андрій Корнат. Він розказав про розроблену у Львівській області Комплексну програму соціальної підтримки окремих категорій громадян на 2014-2017 роки, та прозвітував той об’єм всебічної допомоги, що вже був наданий військовослужбовцям та членам їх сімей.

Фінансову допомогу на суму понад 19 мільйонів гривень надано вже 158 сім’ям загиблих учасників АТО, до того ж,безпосередньо, ще 98 учасників АТО отримали допомогу на суму 145 тисяч гривень.

За рахунок коштів місцевих бюджетів виплачена допомога 329 сім’ям учасників АТО, також надана матеріальна допомога 1926 сім’ям мобілізованих військовослужбовців на загальну суму в 4,6 мільйони.

Окрім того Андрій Корнат зазначив, що у 2015 році в обласному бюджеті передбачено кошти в розмірі 3.5 мільйонів гривень, які призначені для послуг з оздоровлення та відпочинку дітей учасників АТО. А це – понад 1200 маленьких українців.

Від Міністерства оборони України 109 сім’ям загиблих була здійснена матеріальна допомога на загальну суму 66млн 381.0 тис грн.

Також у рамках комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області надається всебічна допомога постраждалим сім’ям у вигляді психологічної підтримки, спонсорування програм по курсу реабілітації(BACK TO LIFE), надання окремій групі постраждалих учасників АТО статусу безробітного та призначення допоміжних виплат. Не оминуло уваги львівських чиновників і житлове питання – поступово відбувається забезпечення житлом тих сімей постраждалих, які особливо гостро того потребують, виділяються ділянки для будівництва житла учасникам АТО

Також заступник голови львівської обласної державної адміністрації нагадав про цілодобову гарячу лінію, за якою надається необхідна допомога учасникам бойових дій та їх сім’ям.

Бобов Іван

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s