В межах другого етапу соціального проекту «Мій тато захищає Україну!» у Львівському будинку органної та камерної музики відбувся благодійний органний концерт «Фантазії пробуджених пісків». Долучитися до класичного мистецтва запросили військовослужбовців львівського гарнізону, родини та демобілізованих учасників антитерористичної операції, членів сімей військовослужбовців, які сьогодні виконують завдання за призначенням на Сході країни.
Як розповів один із організаторів дійства директор 58 Будинку офіцерів Віталій Провозін такі зустрічі вкрай необхідні.
– На моє глибоке переконання зараз наступив той момент коли ми – діячі культури – маємо мобілізуватися та запропонувати бійцям, які пройшли АТО, їхнім родинам якомога більше якісного творчого продукту. Їм зараз вкрай необхідна наша моральна та психологічна підтримка аби якнайшвидше адаптуватися до мирного життя. Виступаючи перед присутніми після завершення концерту я так і сказав: Ви не шкодуйте, що сьогодні не сиділи у своїх задушливих помешканнях, або не сходили на прем’єру п’ятого «Термінатора». Адже ми запропонували вам гідну альтернативу – на деякий час поринути у світ найвидатніших творів органної та камерної музики у видатній залі чотирьохвікового храму. Можливо хтось із вас сьогодні вперше почув звучання уславленого «Rieger-Kloss» – одного з найкращих органів східної Європи, і найкращого органу в Україні. Так виходить, що ми львів’яни, нажаль, доторкаємося до сакрального, театрального, архітектурного мистецтва лише тоді коли до нас приїжджають гості…
Варто зазначити, що «Фантазії пробуджених пісків» упорядковані із всесвітньовідомих творів Йоганна Баха, Каміля Сен-Санса, Франка Сезара, Ріхарда Вагнера, львівського композитора Богдана Котюка та інші. А візуалізацію музичних образів на великому екрані майстерно відтворила художниця Лідія Хомич зі студії пісочної анімації «Планета мрій».

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s