Бронзовий призер чемпіонату світу 2015 року з сучасного п’ятиборства, що відбувся у Берліні, львів’янин сержант військової служби за контрактом Андрій Федченко поділився своїми переживаннями щодо участі у цій спортивній події та враженнями від власного успіху.
На змаганнях спортсмен виконав норматив на заслуженого майстра спорту України, і разом із призером киянином Павлом Тимощенком, виборов честь представляти Україну на Олімпійських іграх 2016 у Ріо-де-Жанейро.
«Спершу я займався плаванням, – розповідає Андрій, – але у Львові на той час не було перспектив, тому якщо би я вирішив продовжити кар’єру, мені би довелось покинути рідне місто. Так ось, завдячуючи плаванню, я почав займатись п’ятиборством – справа в тому, що набір туди здійснювався саме серед плавців через специфіку цієї категорії та її відмінності серед інших»
До сучасного п’ятиборства увійшли змагання зі стрільби, фехтування, кінного спорту, плавання та кросу. Найважче на початках майбутньому призеру давалась стрільба, але завдяки змінам у п’ятиборстві з цієї дисципліни, коли класична стрільба стала більш наближена до біатлону, Андрій зміг опанувати і цей вид на належному рівні.
Після закінчення 11 класів спортивного інтернату, Андрій пішов на строкову службу до армії, де в нього з’являються нові тренери – Фіалкович Олег Володимирович, Софієнко Володимир Михайлович, які займаються зі своїм вихованцем до сьогодні.
2009 року спортсмен виступає за збірну України в Аргентині та посідає 5 місце серед юніорів, бере участь у Всесвітніх військових іграх, також демонструє свою вправність на кубку світу в Італії, а згодом у Єгипті. Одна з проблем, що переслідувала весь його непростий шлях до Олімпу – грошове питання.
«Великий спорт – великі затрати. – переконаний Андрій, – Більшу частину зі своїх змагань я обїздив за власні кошти, або за гроші батьків. Знаєте, в Україні існує безліч талановитих спортсменів, які могли би представляти нашу Батьківщину на світовому рівні, але в них елементарно немає на то матеріальних ресурсів. Катастрофічно не вистачає підтримки від держави, займатися професійним спортом в Україні, на жаль, дуже не вигідно. Щире дякую моїм батькам, якби не вони та їхня всебічна допомога, я би зав’язав зі спортом ще років 5 назад.»
Маючи неабиякий досвід у своєму виді спорту, Андрій розповідає, що цьогорічні змагання у Берліні принесли йому першу медаль світового рівня.
«Напередодні змагань я хворів, переніс травму ноги. Фактично, моя підготовка до світового чемпіонату тривала, як би це дивно не звучало, усього 2 тижні. Окрім того, за цей час я готувався тільки до естафети, і навіть не розраховував виступати за честь країни на індивідуальному заліку. Завдяки власному прагненню та, скажімо так, сприятливим обставинам, я отримав змогу показати себе індивідуально. Я не міг проґавити цей шанс, це ж світовий рівень!»
Не зважаючи на нюанси з підготовкою, наш спортсмен показав такий результат, якого від нього не очікували, зокрема це стосується фехтування – після виступу з цієї дисципліни Андрій шпагою «проколов» собі шлях з 28 сходинки на п’яту. Спортсмен зізнається, що результат не феноменальний, але на досить належному рівні.
3 місце, яке потім втілилось у бронзову медаль, українському спортсменові гарантувала його майстерність у стрільбі.
«Я би хотів висловити подяку моїм тренерам, Фіалковичу О.В., Софієнко В.М, та окреме дякую сказати тренеру Дмитру Кірпулянському, що з самого початку Берлінських змагань був зі мною до кінця, усіляко підтримував та піднімав мій бойовий дух, отож значна частина перемоги – це його заслуга. Дякую також за допомогу та підтримку Бубліку Дмитру Олександровичу, Сенику Руслану Миколайовичу, а також Львівській Вищій школі спортивної майстерності та, звичайно, своїм батькам. Дякую, що ви у мене вірите!»
В цьому році Андрій Федченко планує повністю зосередитись на підготовці до Олімпійських ігор 2016, що пройдуть у Бразилії. Ріо-де-Жанейро, чекай чемпіонів!

Бобов Іван

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s