На марші – мистецькі війська…

Posted: 13.07.2015 by rmclviv in Знаменні події, свята, відлуння події

12 липня, в день християнського свята на честь апостолів Петра та Павла, спільна концертна бригада подільських артистів за підтримки львівських колег виступила перед військовослужбовцями – учасниками антитерористичної операції, які перебувають на теренах західного регіону. В складі творчого десанту з Хмельниччини до них завітали учасники «Мистецької подільської сотні» та працівники Збройних Сил України 42-го гарнізонного будинку офіцерів з міста Старокостянтинів.
Як розповів, один із співорганізаторів культурно-мистецького заходу директор львівського 58-го будинку офіцерів Віталій Провозін спільними зусиллями вдалося реалізувати амбітний за масштабом проект.
– Наша бригада впродовж останніх місяців неодноразово виїжджала до військових частин та на «польові бази», де гартують свій вишкіл військовослужбовці Збройних Сил України. Більше того, налагоджено якісну співпрацю із львівськими митцями, які на волонтерських засадах допомагають нам та дарують свій талант глядачам у військовому однострої. Приємно, що артисти з інших областей не залишаються осторонь та, за можливості, радо долучаються до цієї важливої роботи.
Першими концерту програму оцінили пацієнти та військовослужбовці – учасники АТО, які отримали поранення, травми на Сході країни і перебувають на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону.
– Спершу приємно здивував своїми масштабами та надзвичайно впорядкованою територією Центр, поділився своїми враженнями директор 42 гарнізонного будинку офіцерів Сергій Чеплаков. А вже потім глядачі, які після перших акордів почали сходитися до імпровізованої сцени з усіх медичних корпусів, особливо бійці «АТОшники», які йшли самі, хтось з допомогою рідних та лікарів, на візочках. Вкотре запитував себе невже ця війна відбувається у нас, в Україні?.. Концертну програму провели, як кажуть, на одному подиху, адже вона вибудувана так аби проникнути до самої душі: перші номери ліричні, далі патріотичні, ну а далі… треба ж і настрій підняти. Дивлячись в очі хлопців, бачили, як поступово на обличчях з’являлися емоції, посмішки і сльози… Власне, музика – це чудовий засіб морально-психологічної реабілітації після основного етапу лікування.
У другій половині дня артисти зведеної мистецької бригади відвідали військовослужбовців шостої хвилі мобілізації, які навчаються на базі 184-го Навчального центру, що у Старичах, Яворівського району.
На сцені просто неба та у «зеленій» залі панувала атмосфера свята, деякі глядачі так захопилися дійством, що теж захотіли показати свої таланти. Окрім українських народних композицій, військово-патріотичних пісень, лунали й світові хіти. Зокрема, бурхливими оваціями були нагороджені методист 58-го будинку офіцерів Анна Маякова, яка виконала мовою оригіналу пісню Патрісії Каас «Mon mec à moi» та солістка Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру Марина Українець за виконання усім відомої «Simply the best». А майстерність скрипальки Майї Онищук надихнула глядачів на танок в імпровізованому партері. Не залишилися без глядацьких симпатій й учасники театру-кабаре «Леополіс» 58-го будинку офіцерів. Хлопці були в захваті від запальних костюмованих танців та підтримували дівчат бурхливими оплесками.
Варто зазначити, що в програмі митців знайшлося місце й аматорському мистецтву, хореографічним постановкам, танцювальним номерам, віршованій поезії та, звичайно дотепному народному гумору. Атмосфера хорошого настрою та позитивних емоцій панувала ще довго по завершенню тригодинного концерту.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s