«Якщо вам шкода землі для бійців, то йдіть самі в АТО і відчуйте на собі поневіряння по чиновницьким кабінетам»

Posted: 26.08.2015 by rmclviv in Новини та події, у регіоні

25 серпня, в Ужгороді, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Михайла Рівіса відбулася підсумкова колегія з питань діяльності головного управління Держгеокадастру області за І півріччя 2015 року.  На початку заходу посадовець жорстко розкритикував присутніх керівників територіальних органів Держгеокадастру за неналежну роботу на місцях. Він заявив, що досі найболючішим проблемним питанням залишається корупція у видачі земельних ділянок пересічним краянам. Тому високопосадовець закликав чиновників активізувати роботу з центрами надання адміністративних послуг у районах та працювати виключно у правовому полі.
За дорученням Геннадія Москаля він підняв проблемне питання видачі земельних ділянок учасникам АТО: «Нам не зрозуміла ситуація, чому в одних районах документи розробляють за один місяць, а в інших – по півроку, а то й більше. Завдяки такій «самовіддачі» в роботі ваших підлеглих, серед краян виникає соціальна напруга», – зауважив Михайло Рівіс.
Також акцентував увагу на тому, що на сьогодні склалась нездорова ситуація, коли військові, які несуть службу на сході, обурюються, що за їхніми плечима роздаються ділянки тим, хто найменше цього заслуговує.
Якщо вам шкода землі для бійців, то йдіть самі в АТО і відчуйте на собі поневіряння по чиновницьким кабінетам, – наголосив він. – Перестаньте знущатися над військовими АТО та їх сім’ями! Це не лише вияв неповаги до закарпатських військових. Адже ми всі перед ними у великому боргу, особливо перед сім’ями загиблих. Тому вже час проявити людяність та справедливість, – закликав він та чітко дав зрозуміти земельникам, що будь-які спекуляції та прояви корупції під час розгляду заяв військовослужбовців щодо виділення землі будуть жорстко присікатися.
Всі учасники антитерористичної операції мають бути забезпечені земельними ділянками. Це наша принципова позиція і ми не дамо можливості заробляти під час процесу розгляду заяв та виділення землі для бійців, – вкотре підкреслив Михайло Рівіс.
Самі ж земельними доповіли на колегії, що впродовж І півріччя п.р. кадастрові реєстратори здійснили реєстрацію 10 501 земельної ділянки (96 % від поданих заяв), видали 6 277 витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Площа земель державної власності в Закарпатській області складає 989,0 тис. га, з яких сільськогосподарські угіддя становлять 180,6 тис. гектарів.
До Головного управління надійшло 2 939 клопотань щодо земель сільськогосподарського призначення. Розглянуто позитивно та видано 2 088 наказів (71 %), з них 1 274 – про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, 659 – про затвердження документації із землеустрою щодо передачі земельних ділянок у власність або користування.
Опрацьовано та підготовлено відповіді по 711 клопотаннях від фізичних та юридичних осіб на площу 731 гектар.
На території області прийнято 2 289 заяв від учасників АТО або членів родин загиблих воїнів про надання їм земельних ділянок. Найбільше подано заяв в Ужгородському, Мукачівському, Рахівському, Берегівському районах. Найменше заяв подано у Міжгірському, Воловецькому, Свалявському, Хустському районах.
Надано дозвіл на розробку документації із землеустрою на 1 062 земельні ділянки загальною площею 268 га за цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку; для індивідуального садівництва; для ведення особистого селянського господарства.
На сьогодні передано у власність учасникам АТО та членам їх родин 248 земельних ділянок загальною площею 58,5 га.
Також за ініціативи облдержадміністрації, територіальні органи Держгеокадастру вручили кожному учаснику АТО особисто та членам їх сімей 2 400 опитувальних листів.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s