В 58 Будинку офіцерів обговорили спільні проблеми соціального та правового захисту учасників бойових дій різних поколінь

Posted: 03.09.2015 by rmclviv in Новини та події
Позначки:,

У Львові, в 58 Будинку офіцерів відбувся круглий стіл з обговорення спільних проблем соціального та правового захисту учасників бойових дій – громадян різних поколінь. У заході брали участь представники делегації ветеранських та волонтерських організацій з міста Харкова, що перебуває на Львівщині в межах акції 4-й Потяг дружби і бойового братерства “Україна єдина: Харків – Львів”, а також представники громадських організацій області, військовослужбовці – учасники АТО.
Як зазначив у своєму виступі харківський історик, письменник Валерій Вахнянін обговорити актуальні питання зібралися ветерани різних поколінь: «Ми різні люди за віком, за місцем нашого проживання, але ми всі є громадянами України». Також він стисло нагадав учасникам круглого столу про те, що у 90-х роках минулого століття вже були намагання побудувати потужний місток між заходом і Сходом.
– В 1996-1997 роках до нас, на Харківщину приїжджали групи з Львова на Великдень. І саме тоді я познайомився з Дмитром Павличком та Іваном Драчем, але потім якось все зійшло нанівець. Ми вважаємо, що сьогодні, коли Україна знаходиться під тиском «братнього» агресора, дійсність вимагає єдності усіх громадян нашої держави. Потрібно відновити ту традицію і будувати стосунки вже по-новому, з урахуванням реалій. Війна йде ближче до Харкова ніж до Львова, але участь в боях з російсько-терористичними бандами беруть усі. На жаль, патріотів із Західної України гине більше, аніж вихідців з Харківщини. Це трагедія, ми розуміємо її, але наші хлопці також там і також гинуть.
У свою чергу полковник запасу Голова Президії Харківського обласного Комітету ветеранів військової служби – учасників Холодної війни Олексій Гончаренко наголосив на тому, що метою поїздки є й інформування галичан про ті процеси, що відбуваються на Слобожанщині.
– Під час зустрічей ми розповідаємо краянам про те, що робимо, як реагуємо на виклики, які постають перед нами в контексті бойових дій, що ведуться неподалік кордонів області в зоні проведення Антитерористичної операції. Як будуємо взаємовідносини з органами державної влади та місцевого самоврядування. Що вже зроблено і що плануємо на перспективу, – зазначив він.
Слід додати, що впродовж трьох годин учасники круглого столу обговорили не лише заплановані питання, а й проблеми морально-психологічної адаптації, соціального та правового захисту, працевлаштування після повернення з війни учасників бойових дій. Форми і методику державної, регіональної та волонтерської допомоги підрозділам Збройних Сил України, що задіяні в межах Антитерористичної організації. Також домовилися докласти максимальних зусиль з налагодження тісних зв’язків між обласними центрами та громадськими організаціями.

Віталій ІВАНОВ

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s