«ДОБРИЙ БРАТ» повертає до життя учасників АТО

Posted: 09.09.2015 by rmclviv in АТО, ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , , ,

Ще вісім військовослужбовців із частин Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, 14 окремої механізованої бригади та 24 окремого штурмового батальйону «Айдар» вирушили для лікування та посттравматичної реабілітації до Республіки Польща. Ці солдати та офіцери отримали важкі поранення під час запеклих боїв на Сході України і після проведених хірургічних операцій потребують фахового відновлення можливостей організму, яке б дозволило їм не лише повноцінно жити, але й по можливості повернутись до виконання службових обов’язків.
Здійснити солдатську мрію допомогли українські волонтери та громадяни братньої Польщі. Завдячуючи їхнім спільним зусиллям та
приватній ініціативі фахівців реабілітаційно-рекреаційного центру «Добрий брат», який розташовано у місті Осек на півночі Польщі, вдалося започаткувати відновлювальну програму спеціально для бійців АТО.
Зі слів представника центру пана Якуба Марковського, установа спеціалізується на відновленні після складних травм опорно-рухового апарату та хребта. В середньому, лікувально-реабіліаційна програма розрахована на три тижні. Але, у залежності від характеру отриманих травм та поранень, лікування може тривати й до півроку. У «Доброму браті» пройшов відновлення вже 61 учасник АТО. Польські благодійники наголошують, що це не остаточна межа і вони готові прийняти до себе ще мінімум сотню наших бійців.
Відзначимо, що результати лікування очевидні. Офіцер командування ВДВ ЗС України Валентин Боско – один з тих, хто вже пройшов первинний курс реабілітації у березні цього року. Уперше він їхав за кордон, спираючись на милиці, адже під час одного з боїв на Донбасі у нього був роздроблений колінний суглоб. Зараз чоловік пересувається без додаткової підтримки. Травму видає хіба що легке кульгання під час ходи. Інший учасник програми, військовослужбовець 95 оаембр Сергій. У серпні 2014 року на Луганському напрямку був поранений в руку. Лікувався у госпіталях в Житомирі, Львові, Києві та Харкові. Кінцівку збирали майже з окремих шматків і рухомість її значно обмежена. Зараз почуває себе набагато краще.
– П’ятдесят відсотків успіху в лікуванні таких травм, як у нас, це фахова реабілітація в хорошій клініці, – каже боєць-десантник. – У Польщі для цього є усі необхідні умови та устаткування. Сподіваюсь, що наші реабілітаційні центри для поранених в АТО будуть не гірші.
Сергій наголосив, що потрібно спростити процедуру виїзду учасників АТО на лікування за кордон. З його слів, минулого разу група, яка складалась із 30 солдатів та офіцерів ВДВ та армійського спецназу без вагань отримали службові закордонні паспорти та необхідні документи. А їхали великим комфортабельним автобусом. Цього разу, заважаючи на невелику групу, обмежились пасажирським мікроавтобусом центру «Добрий брат».
Від українських волонтерів, бійців АТО у Польщу проводжала психотерапевт-психолог Тетяна Давидовська. Ця жінка фактично із самого початку допомагає українським воїнам. Разом із польськими колегами вони й започаткували ініціативу щодо реабілітації наших військовослужбовців за кордоном.
– Минулого разу я виїжджала разом із хлопцями, яки їхали на реабілітацію. Адже окрім фахового медично-реабілітаційного процесу, учасники АТО потребують і психологічної допомоги. Хоча хлопці соромляться звертатись до психолога, ми намагаємось ненав’язливо із ними працювати. Допомагаємо долати посттравматичні синдроми, повертаємо їх до нормального життя в соціумі. Для того, щоби поставити на ноги наших поранених долучилося багато людей, як поляків, так й українців. За це ми їм щиро дякуємо, – відзначила вона.
Додамо, що курс реабілітації у польській клініці коштує близько 700 євро із розрахунку на одну людину. Кошти на лікування збирали усім миром. Основну частину витрат взяла на себе польська громада.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s