У фокусі уваги Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі – провокація проти ЗС України у Троїцькому

Posted: 09.10.2015 by rmclviv in АТО, ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , , , , , ,

У п’ятницю, 9 жовтня, представники української сторони Спільного центру із контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін взяли участь у відео конференції Тристоронньої контактної групі з урегулювання ситуації на Донбасі.
На онлайн зв’язку були представник ОБСЄ у тристоронній контактній групі Президент України Леонід Кучма, австрійський дипломат Мартін Сайдік, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Російської Федерації Азамат Кульмухаметов. Також у розмові брали участь голова СММ ОБСЕ в Україні посол Эртурул Апакан і керівник української групи СЦКК генерал-майор Борис Кременецький.
Понад годину сторони обговорювали питання, які стосувались, насамперед, забезпечення безперервності процесу виконання сторонами вимог Мінських домовленостей. Окремо зупинились на питанні інциденту, який відбувся 7 жовтня цього року поблизу населеного пункту Троїцьке. Нагадаємо, у результаті попадання ракети ПТКР, випущеної з боку позицій ОРЛО, у екскаватор ЗС України, який виконував інженерні роботи, поранення отримали четверо військовослужбовців української армії.
Посол Мартін Сайдик, зазначив, що усі сторони залучені до обговорення, одностайно зійшлися у переконаннях, що подібні випадки не допустимі у майбутньому.
Леонід Кучма, від імені тристоронньої контактної групи, звернувся до голови СММ ОБСЄ в Україні із проханням у тісній координації з СЦКК провести дорозслідування події поблизу Троїцького і надати відповідні матеріали.
Керівник української групи СЦКК генерал-майор Борис Кременецький, підкреслив, що інформацію про обстріл українського підрозділу та поранення військовослужбовців, представники СММ ОБСЄ отримали від української сторони фактично у режимі реального часу. Також, представникам СММ ОБСЄ та СЦКК на території підконтрольній українській владі було створено усі умови для об’єктивного збору та аналізу інформації, що відображено ОБСЄ у звіті від 08 жовтня. Також складено топографічну схему місцевості, фототаблиці із зазначенням ймовірного вектору пострілу, уламків ракети. Про це також були поінформовані учасники відеоконференції.
Також, українською стороною СЦКК була надана можливість оглянути постраждалу техніку керівнику сторони РФ в СЦКК, який підтвердив застосування ПТРК.
В той же час, зазначив генерал-майор Б. Кременецький, спостерігачі ОБСЄ не отримали можливості дослідити місце ймовірного пуску ПТРК через перешкоджання доступу бойовиками ОРЛО. Зважаючи на конструктивні особливості протитанкових керованих ракет, які керуються під час польоту до цілі по дротам, фахівці СММ ОБСЄ могли б оперативно встановити істину. Адже на місці попадання ракети в екскаватор були виявлені дроти керування, вектор напрямку яких міг би вивести патруль ОБСЄ прямо до ймовірної позиції запуску.
Стало відомо, що незабаром буде оприлюднено остаточний звіт Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ щодо цієї події: Тристороння контактна група висловила прохання до ОБСЄ найближчим часом завершити розслідування.
Сторони-учасники екстреного зібрання тристоронньої контактної групи наголосили, що одним з факторів, який стане запорукою виконання умов Мінських домовленостей та забезпечить безперервність процесу відводу важкого озброєння від лінії зіткнення, є надання можливості безперешкодної роботи патрулів СММ ОБСЄ на території ОРЛО-ОРДО. З української сторони подібних проблем не має: Україна демонструє відкритість процесу, забезпечує безпеку і свободу пересування патрулів та готовність до продовження реалізації Мінських домовленостей.
За офіційною інформацією ОБСЄ, з липня по вересень поточного року зафіксовано понад 110 випадків, не лише перешкоджання бойовиками діяльності СММ ОБСЄ, а й знищення автомобілів місії в м. Донецьку, обстрілів патрулів та інше. Бойовики або затримували спостерігачів, або відмовляли їм у доступі на окремі ділянки місцевості та кордону. За період вересень-жовтень 2015 року у звітах СММ ОБСЄ обліковано 56 таких випадків. Крім того, ускладнює процес моніторингу та верифікації застосування бойовиками засобів РЕБ проти безпілотних літальних апаратів ОБСЄ. У своїх звітах СММ ОБСЄ ідентифікує комплекси РЕБ, як такі, що не виробляються в Україні та не застосовуються українською армією.
Підбиваючи підсумки зустрічі сторони висловили сподівання, що розслідування інциденту поблизу Троїцького буде завершено найближчим часом. А міжнародні спостерігачі ОБСЄ отримають доступ на всій території, яка тимчасово не контролюється Урядом України., а також і до україно-російського кордону, у відповідності до Мінських домовленостей.

підполковник Володимир Скоростецький,
прес-офіцер української групи СЦКК

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s