На Донбасі сепаратисти дошкуляють українським бійцям пропагандистським SMS-спамом та зіпсованими банкнотами

Posted: 19.10.2015 by rmclviv in АТО
Позначки:, , , , , , , , , , , , ,

У інформаційну підтримку своїх «проектів» кремлівські пропагандисти вклали не один мільярд. Розігнана рік тому агітаційна машина брехні, не зважаючи на ганебний колапс так званої «новоросії», катуляється ще й досі.
Ті, хто мешкає у прифронтовій зоні, або бійці АТО, які виконують бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення, ще й досі відчувають згубний вплив ворожих інформаційних закидів.
До прикладу, на мобільні телефони українських воїнів, особливо тих, які нещодавно прибули до зони проведення АТО, надходять SMS-повідомлення, зміст яких, здебільшого, спрямований на вихваляння фейкових республік і приниження України. Щоправда, наші солдати та офіцери скептично ставляться до такого роду «спаму». Здебільшого, навіть і не читають – видаляють. Однак, є одна цікава деталь: для подібної спам-розсилки використовуються номери українських операторів стільникового зв’язку.
Військові зв’язківці пояснили, як насправді проводиться подібний агітаційний «вкид». Справа в тім, що жоден з операторів мобільного зв’язку навіть і не здогадується, що його номери використовуються ворогом для ідеологічних диверсій. Те, що тут не обійшлося без кремлівських кураторів – факт! Звідки ж «комбайнерам і трактористам» взяти спеціалізоване обладнання та програмне забезпечення для перехоплення сигналів мобільного зв’язку та емуляції телефонних номерів?
Зі слів фахівців, ця технологія не нова і працює наступним чином: за допомогою спеціального обладнання та програмного забезпечення бойовики «ламають» мережу ретрансляційних вишок операторів стільникового зв’язку, підключаються до неї і, загалом, можуть слухати телефонні розмови та читати повідомлення абонентів. Нагадаємо, що заборона командування на використання мобільних телефонів на лінії зіткнення з’явилась не просто так! Згодом, коли у зоні покриття з’являються номери, які раніше не реєструвались у цьому районі, програма-робот, автоматично надсилає на телефон цього абонента SMS-повідомлення пропагандистського змісту. Звязківці радять, щоби убезпечити себе від ворожих ідеологічних дошкулянь пере налаштовувати  мобільні телефони. Зокрема, змінювати опцію автоматичного пошуку мережі на «вручну».
Вірусне поширення пропаганди «руського міра» здійснюється й через…українські гроші. Нещодавно став свідком випадку, коли у магазині нашому бійцю намагались відрахувати решту банкнотою із штампом з гаслами «новоросії» та інтернет-адресою пропагандистського ресурсу бойовиків. Військовослужбовець брати зіпсовану купюру категорично відмовився. Продавчині довелось замінити банкноту на незіпсовану. Можна лише уявляти, скільки подібних  мічених гривень «гуляють» зараз у вільному обігу. У одній з філій Ощадного банку України нам розповіли, що такі купюри потрібно вилучати із обігу. Адже є постанова Національного банку України, яка регламентує, що українські гривні будь-якого номіналу, поверхня яких замащена рідинами, що не змиваються, у тому числі й штемпельною фарбою, підлягають здачі для обміну у найближчу філію Нацбанку.

Володимир Скоростецький,
із зони АТО

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s