У 58 Будинку офіцерів, що у Львові, відбулася презентація другого видання спеціального проекту Центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія» «Вклоняємось доземно українському солдату». У заході взяли участь представники міських та районних бібліотек, творчої інтелігенції та військовослужбовці гарнізону – безпосередні учасники Антитерористичної операції.
У вступному слові до присутніх начальник Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України (м.Львів) полковник Олександр Поронюк наголосив на тому, що це видання є вкрай важливим та актуальним.
– Ці нариси та замальовки наших колег про захисників України, які не шкодуючи свого життя боронять незалежність та територіальну цілісність нашої держави, цікаві, перш за все, своєю новизною. Як йдеться у передмові видання у світі лише ті чесноти мають майбуття, за які людина готова боротися та, за потреби жертвувати найдорожчим – життям. За що відважно билися і вмирали українські вояки впродовж століть – за державу, народ, землю. Нам чужого не потрібно, але і зайдам ми не раді. Тому й постали в час смертельної небезпеки оборонці аби зупинити й вигнати ворога з нашої землі. Хто вони захисники України? Якою ціною їм вдалося зупинити «старшого брата» зі своїми холопами. На ці питання є відповіді на сторінках видання, що ми передаємо громадськості.
Писати це важка робота, адже люди рідко хочуть аби їхні думки та почуття виставлялися на загал. Не кожен солдат, який виконував або виконує бойові завдання в межах Антитерористичної операції готовий відкрити представнику засобів масової інформації свої серце й душу. Однак військовим журналістам, які за останніх півтора роки пройшли поруч з нашими військовослужбовцями не одну сотню кілометрів гарячими точками Донбасу, напевне все ж вдається налаштувати співрозмовників на потрібну хвилю та занотувати інколи найпотаємніші думки захисників України.
Натомість науковець, історик, директор обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник наголосив на тому, що населення східних областей потребує, передовсім, просвітницької роботи.
– Є потреба в тому аби люди розуміли, що ці солдати полягли за те аби в їхніх містах, селах нарешті запанував мир. Я так гадаю, що їм не потрібна та нечисть, що прийшла з-за кордону. Вдячний авторам, що вони роблять надзвичайно актуальні та потрібні речі, для виховання молодшого покоління українців: це потрібно не тим, хто має по п’ятдесят–шістдесят років, а власне нашій шкільній молоді. Яка хоч і не дуже зветься йти до військкоматів, однак також має право на самовизначення і це видання, переконаний, може допомогти їм самовизначитися. Такі книги покликані підвищити рівень національно-патріотичного, військового виховання, сприяти військовій підготовці у середній школі. Скажу, що попередній випуск розійшовся публічними бібліотеками і мав чимало схвальних відгуків.
За словами одного із співавторів військового журналіста Тараса Греня репортерські історії написані про людей, які гідно та сумлінно виконували та виконують свої професійні обов’язки на фронті.
Насправді, до війни наша держава була поділена на дві частини – на заході були свої герої, на сході – свої. А тепер завдяки усім цим подіям маємо спільних Героїв, які об’єднали державу, згуртували навколо себе народ. Тому, без сумніву ця книга є нашою вдячністю їм за жертовність, зазначив він підписуючи примірники цього історичного видання усім охочим.
За словами завідувачки гарнізонного Будинку офіцерів Віри Керечан усі примірники видання неодмінно знайдуть свого читача.
Віталій Іванов.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s