У Львові завершено семінар з тактичної медицини

Posted: 28.10.2015 by rmclviv in Новини та події, у військових медиків
Позначки:,

На базі Військово-медичного клінічного центру відбувся семінар на тему: «Основи тактичної медицини». В ньому взяли участь медичні спеціалісти Центру та представники підпорядкованих медичних закладів Західного регіону. Впродовж тижня кваліфіковані тренери зі США на чолі із Марком Лудером викладали навчальний курс, що складався з теоретичної і практичної частин. Власне, закордонні гості застосували для навчання українських військових медичних працівників два стандарти, а саме: PTLS\PHTLS та ТССС.
Як розповів співорганізатор заходу головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан зазначені стандарти було обрано не випадково.
– PreHospital Trauma Life Support (PTLS\PHTLS) – це міжнародний стандарт, що регламентує дії парамедиків в разі надання першої допомоги при травматичних ушкодженнях (кровотечах, вивертах, переламах, черепно-мозкових пошкодженнях тощо) і подальшої підготовки потерпілого до транспортування в медичний заклад. Натомість, Tactical Combat Casualty Care (ТССС) – це стандарт з надання першої домедичної допомоги пораненим й травмованим під час воєнних конфліктів та інших надзвичайних ситуацій. В нашій державі його більше знають під назвою Тактична медицина. Загалом, цей термін відображає характерну особливість домедичної першої допомоги на догоспітальному етапі, на якому, в умовах дефіциту трьох складових: часу, інформації, ресурсів – тактика набуває пріоритетного значення. Саме тому ми акцентуємо увагу слухачів на важливості проведення вірного аналізу ситуації, задля отримання ефективного медичного результату в подальшому, – зазначив він.
Слід додати, що по завершенню навчання усі учасники тренінгу отримали сертифікати міжнародного зразка, що дозволить їм передати здобуті навички своїм колегам.

Віталій ІВАНОВ

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s