На базі об’єднаного центру забезпечення відбулися командно-штабні навчання

Posted: 30.10.2015 by rmclviv in Новини та події, у регіоні

27-29 жовтня, в межах комплексних командно-штабних навчань перший заступник начальника Тилу Збройних Сил України полковник Лендар Харахаліль провів перевірку знань та навичок особового складу об’єднаного центру забезпечення, що на Львівщині. За умовами навчання підопічним полковника Валерія Копішинського було поставлено завдання щодо налагодження оптимальної схеми забезпечення усім необхідним умовно новоствореної військової частини.
– Чи легко це? Зовсім, ні, адже керівному складу Центру, начальникам відділів та відділень довелося добряче помізкувати над тим аби вкластися у визначені строки та виконати поставлені завдання якомога краще, – наголосив полковник Лендар Харахаліль. – Відверто кажучи, за мирного часу такі заняття відбувалися без врахування реальних показників щодо забезпечення, укомплектованості особовим складом, специфіки виконання завдань за призначенням. Із року в рік вони проходили за шаблонним сценарієм і, до певного моменту, нам цього було достатньо. Однак, сьогодні наша країна перебуває в особливому періоді, а досвід проведення Антитерористичної операції засвідчив, що необхідно ламати шаблонні підходи і шукати та втілювати в життя нові, раціональні рішення щодо тилового забезпечення підрозділів Українського війська.
Передовсім нас цікавить те, як працюватимуть наші військовослужбовці та підрозділи поза межами пунктів постійної дислокації: умовно кажучи ми досліджуємо методи роботи щодо здійснення управління там, де взагалі відсутня матеріально-технічної база, прив’язка до інформаційних комунікацій тощо. Наприклад, було змінено попередні умови завдання таким чином аби створити обстановку, за якої було задано майже всі служби Центру та підпорядкованих військових колективів. Це дозволило нам побачити фаховий рівень кожного військовослужбовця та отримати реальні розрахунки з наявних матеріальних засобів, їхньої потреби; можливостей із завантаження матеріальних засобів, часові орієнтири та потреби у транспорті. Питань розглянуто чимало, однак усіх їх ми мали дослідити, зробити певні висновки та взяти на озброєння кращі ідеї для ефективного проведення майбутніх логістичних операцій, – зазначив він.
Слід додати, що чимало навчального часу було приділено алгоритму дій щодо прийому військовозобов’язаних та техніки з національної економіки за особливого періоду. Як розповів виконувач обов’язків начальника пункту управління прийому особового складу майор Іван Досин задля цього було розгорнуто низку навчальних місць.
– Зокрема це пункт зустрічі поповнення, відділення перевірки явки та прийому команд, ділянку видачі та перевірки засобів індивідуального захисту від зброї масового ураження, відділення розподілу офіцерів, прапорщиків, сержантів та солдат згідно військово-облікових спеціальностей, склад видачі військового спорядження та зберігання особистого речового майна. Власне, ми наочно продемонстрували учасникам навчання дії усіх посадових осіб щодо зустрічі військовозобов’язаних – від військкомату, майданчика біля контрольно-перепускного пункту і до визначеного їм місця в «строю».
Варто зазначити, що дослідження виявили й низку проблем над усуненням яких тиловикам необхідно буде попрацювати вже найближчим часом, адже ворог ще не забрався з української землі, а тому втрачати пильність не варто.

Віталій ІВАНОВ

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s