Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов відвідав з робочим візитом Львівщину

Posted: 12.11.2015 by rmclviv in Новини та події, у регіоні
Позначки:

11 листопада, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного стартував спільний проект «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів (Supporting Conflict-Sensitive Journalism in Ukraine)», який реалізовується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством оборони України, ГО «Телекритика», НУО Інститут масової інформації та Комісією з журналістської етики.
Курс відкривали заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов з українського боку, та Джефф Ерлік з боку офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Мета проекту — покращити навички журналістів, працівників засобів масової інформації щодо висвітлення конфліктів із урахуванням кращих світових практик дотримання професійних стандартів, забезпечуючи в той же час фізичну безпеку журналістів, які працюють у зоні бойових дій. Окремий компонент проекту сприятиме налагодженню діалогу між співробітниками ЗМІ та військовослужбовцями.
— Сьогодні ми розпочинаємо важливий міжнародний проект співпраці з безпеки та співробітництва в Європі, — зазначив заступник Міністра оборони України Ігор Долгов. — Європейська спільнота багато робить не тільки у складі моніторингової місії, але й у гуманітарних аспектах. Для Збройних Сил України важливо, щоб журналісти висвітлювали події об’єктивно, своєчасно, оперативно, і щоб вони при цьому знали про всі небезпеки та загрози, які існують під час збройних конфліктів. Необхідно, щоб цивільний контроль над армією посилювався, і преса є потужним елементом цього цивільного контролю. Тому для нас є важливим, щоб ви тут, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, відчули атмосферу армійського життя, — сказав він.
— Незалежні засоби масової інформації є одним із найважливіших компонентів безпеки, — сказав представник ОБСЄ Джефф Ерлік. — Під час конфліктів журналісти грають визначну роль для встановлення миру. Для того, щоб журналісти виконували свою роботу належним чином, вони мають дбати про свою безпеку. І цей навчальний курс є нашим вкладом у забезпечення безпеки українських журналістів на сході України.
Слід зазначити, що курс для журналістів-практиків (включно з фіксерами та фрілансерами) викладатимуть міжнародні тренери з багаторічним досвідом розробки та проведення відповідних навчальних програм для працівників індустрії мас-медіа та кіно. Всього відбудеться п’ять етапів: у період з 11 листопада до 5 грудня 2015 року заняття пройдуть понад 100 представників українських ЗМІ.
Під час тренінгів слухачі ознайомляться з такими темами: планування подорожі та оцінка ризиків, проходження контрольно-пропускних пунктів, підготовка до прямої трансляції з «гарячої точки». Журналістів навчать працювати в умовах обстрілу та під перехресним вогнем та ознайомлять з вогнепальною зброєю. Також розглянуть питання особистого спорядження та особистої безпеки, зокрема, безпеки жінок і сексуального насильства. Крім іншого, відбудеться підготовка щодо медичної допомоги під час поранень, кровотеч, травм, опіків та відмороження, черепно-мозкових травм, ушкодження грудної клітини, хребта та шийного відділу, а також щелепно-лицьових травм. Під час курсу розглянуть теми щодо мови тіла та невербального спілкування, будуть порушені питання як поводитися під час викрадення, ув’язнення та полону, як подолати посттравматичний стрес (PTSD), а також розкажуть про комунікації та кібербезпеку.
По завершенні курсу всі учасники отримують сертифікати міжнародного зразка та медичні аптечки, укомплектовані для роботи в умовах гарячих точок.

Вадим БАКАЙ

Ігор Долгов відвідав Львівське казенне експериментальне підприємство засобів пересування і протезування
«На сьогодні повноцінну протезно-ортопедичну допомогу від підприємства отримали 38 військовослужбовців—учасників АТО», — про це сьогодні розповів директор Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування Сергій Суязов під час зустрічі з заступником Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігорем Долговим. Також він зазначив, що підприємство задіяне під державну програму із забезпечення інвалідів та інших осіб протезно-ортопедичними виробами.
— Протезування здійснюється за технологією та з використанням комплектуючих провідних європейських фірм, таких як «OTTO-BOCK», «Uniprox» та комплектуючих японського виробництва, асортимент яких на ринку України постійно оновлюється. Сучасні матеріали, технології виготовлення та комплектуючі призначаються індивідуально, в залежності від причини та рівня ампутації, загального стану пацієнта, умов його проживання. Такий підхід дозволяє оптимально забезпечити активність пацієнта відповідно до ступеня його мобільності. Спеціалісти підприємства проходять курси удосконалення на базі Харківського науково-дослідного інституту протезування та протезобудування, беруть участь у майстер-класах, що проводять провідні європейські спеціалісти з протезування, — зазначив Сергій Суязов.
Керівник підприємства розповів про етапи протезування та подальше супроводження пацієнтів. Зокрема, зазначив, що під час первинного протезування важливе місце відведено освоєнню техніки ходьби.
— З цією метою у нас функціонує стаціонарне відділення, в якому кваліфіковані спеціалісти відпрацьовують вірний стереотип ходьби у виготовленому та оптимально підігнаному протезі. Попередньо готують куксу до протезування шляхом масажу та фізіо-терапевтичних процедур, проводять заняття з ЛФК. Термін перебування у стаціонарі — близько місяця, а за потреби може бути збільшеним до двох місяців. Після первинного протезування проходить процес формування кукси (в залежності від індивідуальних особливостей організму він триває від 1 до 6 місяців), впродовж цього часу спеціаліст, що виготовляв протез, проводить корекцію куксоприймальної гільзи, а при необхідності — замінює її.
Протезні вироби підлягають обов’язковому гарантійному та післягарантійному ремонту на підприємстві, яке їх видало. Огляд пацієнтів, консультації щодо вибору протеза та його виготовлення можливі на головному підприємстві та у філіалах.
Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов наголосив, що необхідно ще докласти чимало зусиль для того аби військовослужбовці—учасники АТО отримували найякісніше протезування та адаптацію до подальшого життя.

Віталій ІВАНОВ

«Під час польової підготовки військовослужбовців народжуються нові стандарти Збройних Сил України», — Ігор Долгов
Перебуваючи з робочим візитом на Львівщині, заступник Міністра оборони України з питань євроінтеграції Ігор Долгов відвідав полігон, де проходить планова підготовка підрозділів 30 окремої механізованої бригади з залученням інструкторів Збройних сил Канади.
— Тут ми бачимо народження нових стандартів Збройних Сил України, — зазначив заступник Міністра оборони України. — Приємно, що наші хлопці демонструють високі результати. Після закінчення цієї підготовки ми плануємо продовжувати навчання наших підрозділів. Наші зусилля в якісній підготовці військовослужбовців Збройних Сил України будуть лише зростати.
Про необхідність подібних знань розповів командир українського підрозділу Герой України командир роти Володимир Гринюк:
— Військовослужбовці з Канади мають досвід та знають нюанси ведення бою, зокрема, з тактики ведення бойових зіткнень піхотними підрозділами, медичного забезпечення поранених бійців. Однак багато чого вони вчаться і в нас, адже більшість наших бійців отримали гарт в зоні проведення антитерористичної операції.

Тарас ГРЕНЬ

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки канадські військові провели церемонію Дня пам’яті за полеглими героями
11 листопада, перебуваючи з робочим візитом на Львівщині заступник Міністра оборони України з питань євроінтеграції Ігор Долгов взяв участь у церемонії відзначення Дня пам’яті за полеглими героями Канади у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Канадські військовослужбовці разом з українськими та американськими товаришами хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув у минулих війнах.
Підполковник Збройних сил Канади Джейсон Гіней — командир канадського підрозділу, який бере участь в українсько-канадському курсі підготовки підрозділів Збройних Сил України, розповів, що церемонія Дня пам’яті є дуже важливою для канадців та канадської армії та проводиться кожного року 11 листопада як в Канаді, так і у всіх куточках світу, де перебувають канадські громадяни.

Вадим БАКАЙ

Заступник Міністра оборони України з питань євроінтеграції Ігор Долгов відвідав Національну академію сухопутних військ
Перебуваючи у частинах та підрозділах Львівського гарнізону, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов відвідав Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Під час цього візиту він віддав шану та поклав квіти то монументу на честь загиблих в АТО випускників академії, ознайомився з навчально-матеріальною базою військового вишу, а також став очевидцем впровадження експерименту з харчування військовослужбовців Збройних Сил України.
Заступник Міністра оборони України з питань євроінтеграції Ігор Долгов високо оцінив рівень навчального закладу, який є провідною кузнею офіцерських кадрів Cухопутних військ Збройних Сил України.

Тарас ГРЕНЬ

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції відвідав львівський військовий госпіталь
Під час перебування у Львівському гарнізоні заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов відвідав учасників Антитерористичної операції, які проходять курс відновного лікування у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Він ознайомився з можливостями лікувальної установи, вивчив нагальні питання матеріально-технічного забезпечення, а також обговорив потреби з керівництвом та провідними спеціалістами медичної установи з надання медичної підтримки. Також Ігор Долгов побував у відділеннях госпіталя, де поспілкувався з лікарями та їхніми пацієнтами.
Начальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда повідомив, що у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону та підпорядкованих військових лікувальних закладах стаціонарно проліковано майже десять тисяч поранених, травмованих та хворих військовослужбовців—учасників Антитерористичної операції. Для надання якісної медичної допомоги особовому складу підрозділів у районах проведення АТО було сформовано три мобільні медичні групи від Центру та 4 мобільні медичні групи від підпорядкованих військових лікувальних закладів. З-поміж двохсот медичних спеціалістів до їхнього комплектування залучено понад шістдесят висококваліфікованих лікарів, тридцять осіб середнього медичного персоналу. За весь час діяльності мобільні медичні групи надали допомогу 4750 військовослужбовцям, які отримали порання, травми та захворіли, під час боїв з російськими найманцями.
У свою чергу заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов наголосив на тому, що питання медико-психологічної реабілітації військовослужбовців-учасників АТО є пріоритетним для керівників усіх рівнів оборонного відомства:
— Маємо створити чітку систему задля того аби військовослужбовців, які отримали поранення в боях на Донбасі, лікували на рівні європейських стандартів. Також необхідно створити умови аби в подальшому вони відчували себе повноцінними членами суспільства. Задля цього реалізується проект зі створення до кінця року центрів психологічної реабілітації військовослужбовців.

Віталій ІВАНОВ

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s