Майор Іваненко триматиме «на зв’язку» батальйони трьох країн

Posted: 17.11.2015 by rmclviv in Новини та події

4c65b280b3af6e05c51d46e558c65e7ead514d48Зв’язківець майор Ігор Іваненко під час участі в антитерористичній операції у складі окремої десантно-штурмової бригади проводив евакуацію підрозділів із Луганського аеропорту, маневрував від ворожих обстрілів в районі Побєди та обороняв місто Щастя. Нині він передає свій бойовий досвід військовослужбовцям штабу литовсько-польсько-української бригади, де обіймає посаду офіцера з планування зв’язку секції.

Обороняти східні рубежі держави офіцер відправився начальником зв’язку батальйонної тактичної групи, що формувалася в основному з мобілізованих військовослужбовців. Він наголошує, що більшість призваних — мотивовані люди, віддані десантники, які добровольцями йшли захищати державу.

У серпні 2014 року батальйонна тактична група вирушила до населеного пункту Побєда, щоб провести ротацію підрозділів з Луганського аеропорту. Але в ніч, коли готувалися для маршу в аеропорт, російсько-терористичні війська перейшли у наступ. Оборона не втримала навали, і підрозділи, що були на летовищі, відступили.

– Вони виходили невеликими групами, а ми допомагали їх евакуйовувати. Ворожа артилерія крила наших в аеропорту і в Побєді. Часто прилітали «Гради», а того дня, як ми передислоковувалися на нові позиції, Побєду обстріляли «Смерчі». Пощастило зманеврувати і вийти без загиблих, — пригадує майор Ігор Іваненко.

Львівські десантники закріпилися в районі міста Щастя та взяли під охорону місцеву теплоелектростанцію. Бригада розгорнула блокпости поблизу декількох населених пунктів. «Нерви військ», як ще називають військових зв’язківців, об’єднали найвіддаленіші підрозділи зі штабом.

– Моїм завданням було забезпечити зв’язок між командуванням військової частини і всіма цими блокпостами. Нову техніку зв’язківці опановували безпосередньо в полях. Це були дуже хороші, надійні й мобільні засоби зв’язку, які вирішили хід багатьох операцій, — додав офіцер.

Зв’язківець з підлеглими налагодив систему, що працювала безвідмовно. Радіостанції допомагали швидко обмінюватися інформацією між блокпостами, тримати контроль під час маневрування під обстрілами. Завдяки якісному зв’язку десантники успішно проводили зачистку лісових масивів, підозрілих районів тощо.

Коли почалася підготовка офіцерів штабу литовсько-польсько-української бригади, командування направило майора Ігоря Іваненка на курси вивчення іноземних мов. Згодом він вибув на нове місце служби, де обійняв посаду офіцера з планування зв’язку секції ЛитПолУкрБриг. Офіцер використовує свій досвід участі в АТО під час розробки документації щодо застосування засобів зв’язку в багатонаціональній військовій частині та вже скоро триматиме «на зв’язку» батальйони трьох країн.

– Ми знаємо засоби зв’язку пострадянських країн та опанували новітні західні зразки. Ми маємо унікальний досвід застосування радіостанцій в умовах бою. Хоча військовослужбовці з Польщі та Литви набули навичок налагодження зв’язку в екстремальних умовах миротворчих операцій на Близькому Сході. Нам є чим поділитися з колегами по бригаді та обмінятися досвідом, — підсумував майор Ігор Іваненко.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s