У Львові провідні медичні спеціалісти Західного регіону розповіли про аспекти поточної діяльності

Posted: 01.12.2015 by rmclviv in Новини та події, у військових медиків
Позначки:,

У Львові, на базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону відбувся брифінг для представників засобів масової інформації з актуальних питань лікування військовослужбовців – учасників Антитерористичної діяльності, а також поточної життєдіяльності.
Як зазначив начальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда чисельність пацієнтів, які перебували та, на сьогоднішній день, проходять лікування наближається до позначки у 15 тисяч осіб.
– Цифра чимала і вона свідчить, перш за все, про довіру громадян, які обрали цей медичний заклад та звернулися до нас із своїми проблемами зі здоров’ям. Звичайно, у цю кількість входять також й військовослужбовці силових структур, які отримали поранення, травми, хвороби під час Антитерористичної операції. На цей час в Центрі на лікуванні перебувають 33 учасника АТО: з них дев’ятеро було доставлено з пораненнями, травмами, решту – із соматичними захворюваннями. Окрім того один військовослужбовець наразі перебуває у вкрай важкому стані в клініці нейрохірургії та неврології. Його нещодавно було доставлено зі Сходу авіаційним транспортом в числі крайньої групи з дванадцяти поранених, травмованих і хворих бійців.
Також він стисло розповів про те, чим займається особовий склад Центру на сучасному етапі.
– Продовжуємо планову діяльність безпосередньо в пункті постійної дислокації та забезпечуємо усі заходи, що відбуваються на теренах Західного регіону. Силами виїзних бригад надаємо медичне забезпечення заходів бойової підготовки, що відбуваються на військових полігонах. Окрім того продовжуємо успішно виконувати свою задачу силами мобільного госпіталю, що розгорнутий в зоні проведення Антитерористичної операції.
Відповідаючи на запитання журналістів полковник медичної служби Іван Гайда акцентував увагу присутніх на тому, що зберігається стійка тенденція з підтримки небайдужими громадянами, організаціями, фондами армії і, зокрема, військової медицини.
– Лише вчора, за сприяння фонду Святослава Вакарчука «Люди майбутнього» ми встановили сучасну багатопрофільну пересувну рентген систему – С-арочний рентген апарат ARCADIS Varic (“Siemens”(Німеччина). Він працюватиме у нейрохірургічній операційній і значно розширить можливості оперативної діяльності наших нейрохірургів. Сфера застосування чимала – ортопедія, травматологія, урологія та судинна хірургія. Вартість проекту склала більше 1 мільйона 628 тисяч гривень. А нещодавно генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕОНІ» Штефан Шмідт особисто передав нам сучасний ультразвуковий комплекс італійського виробництва MyLab 25, який коштує більше 700 тисяч гривень.
За його словами чимало роботи з удосконалення матеріально-технічної бази проводиться в Центрі й власними силами.
– Так, зміни на краще, в контексті побутових умов, відбулися в клініці серця і магістральних судин, а також у відділенні відновного лікування. У ньому, до речі активно проводимо роботу з облаштування єдиного на цей час серед військових медичних установ кабінету для ерготерапії. Задум полягає в тому аби створити місце, в кому б наші пацієнти могли б комфортно вправлятися у відновленні своїх вмінь та навичок. Ще хочемо облаштувати їдальню відділення таким чином аби вона отримала двояке призначення – безпосередньо їдальні і місця відновлення навичок наших пацієнтів щодо самостійного харчування. З метою розширення наших можливостей з надання психіатричної допомоги, проводимо реконструкцію приміщень в яких згодом запрацює клініка психіатрії.
Під час спілкування з журналістами головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан наголосив на тому, що хірургічна служба регіону зараз працює на повну потужність.
– Кожного дня надаємо допомогу пораненим і травмованим, яких евакуюють із зони Антитерористичної операції до нас, крім того надаємо допомогу безпосередньо на Сході.
Він також зазначив, що наразі в Центрі військові медичні працівники звертають основну увагу проблемам відновного лікування: «Йдеться про відновну реконструктивну хірургію пацієнтів з наслідками перенесених травм і поранень, які вони отримали під час АТО, відновне лікування хворих з проблемами опорно-рухового апарату, реабілітацію пацієнтів з травмами та ураженнями нервової системи та психореабілітацію хворих з посттравматичним синдромом отриманим під час бойових дій на Донбасі».
Загалом, під час зустрічі провідних медичних спеціалістів було озвучено низку проблемних питань щодо забезпечення та проведення поточної життєдіяльності. Зокрема, щодо державного фінансування закупівель високотехнологічного обладнання, подальших перспектив розбудови військової медичної установи тощо.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s