9-10 грудня в Західному регіоні 65 військовослужбовців завершили перенавчання в межах проекту ОБСЄ «Допомога звільненим військовослужбовцям реінтегруватися у суспільство». Так, у Володимир-Волинському гарнізоні 32 військовослужбовці отримали свідоцтва державного зразка та міжнародні сертифікати після проходження навчання в межах 350-годинного курсу «Менеджмент малого бізнесу». З вітальними словами до випускників звернулися менеджер проектів у політико-військовій сфері офісу Координатор проектів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий, головний спеціаліст в галузі адаптації військовослужбовців Міністерства соціальної політики України Борис Венгер. Звертаючись до присутніх військовослужбовців Олександр Гладкий висловив впевненість в тому, що отримані знання допоможуть в майбутньому безболісно інтегруватися у цивільне життя по завершенню військової служби, а також розповів про перспективи подальшої співпраці.
–     Як ви знаєте цей міжнародний проект – Допомога звільненим військовослужбовцям реінтегруватися у суспільство – фінансувався коштом Координатор проектів ОБСЄ в Україні. Тут, в Західному регіоні виконавчим партнером багато років виступала громадська організація, яку очолює пан Андрій Рой. Хочу зазначити, що сам проект в різних формах реалізовувався з 2004 року. Чому реалізовувався? Тому, що з наступного року наша організація припиняє його фінансування через те, що він себе вичерпав. Свою роботу ми розпочинали в умовах тотального скорочення військових частин та звільнення військовослужбовців з лав Збройних Сил України. Тож ми взялися допомогти тим, кого звільняли, скорочували, набути нових знань з цивільних спеціальностей і отримати допомогу в працевлаштуванні. Чому зараз виникла необхідність завершити цей проект, або точніше – передати його Міністерству соціальної політики? Відповідь очевидна – ситуація кардинально змінилася: на тлі нових викликів Українське військо стрімко нарощує м’язи, пік «оптимізації» минув і, як я вже сказав – він став неактуальним. Власне, зараз я працюю над новим проектом під робочою назвою “Демократичний контроль над Збройними Силами України”, який маю надію буде запроваджено в наступному році.
У свою чергу Борис Венгер під час свого виступу наголосив на тому, що подолано лише перший, найлегший щабель майбутньої кар’єрної драбини.
–  Нехай ці знання допоможуть вам отримати не лише моральну, а й матеріальну вигоди у той час, як ви знімете військовий однострій після виходу в запас з військової служби.
Також він розповів про те, що зупинка одного з проектів не вплине суттєво на подальшу адаптацію військовослужбовців.
–     Хочу запевнити в тому, що військовослужбовці, які йтимуть за вами, також матимуть змогу отримати нові знання та перепідготовку. З 2012 року функцію з формування державної політики в галузі адаптації військовослужбовців покладено на наше міністерство. Задля цього було залучено три міжнародні проекти – НАТО-Україна, Норвегія-Україна, ОБСЄ.
Цього року програму з перепідготовки військовослужбовців в рамках співробітництва НАТО-Україна було продовжено на три роки, а норвезький проект – на п’ять років. Щодо ОБСЄ, то сподіваємося, що ситуацію буде вирішено у найближчі дні. Зокрема, на 17 грудня ініційовано зустріч першого заступника міністра Міністерства соціальної політики Василя Шевченка з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотосом Вербою, під час якої й буде вирішено його долю.
Ще він повідомив присутнім про те, що цього року метою забезпечення соціальної та професійної адаптації та психологічної реабілітації військовослужбовців було створено Державну службу України у справах ветеранів та учасників Антитерористичної операції.
– Саме вона в подальшому опікуватиметься силовиками, які потребуватимуть соціальної інтеграції в суспільство. На її програми державою цього року було виділено 50 мільйонів гривень для забезпечення психологічної реабілатації та 27,5 мільйонів гривень на забезпечення професійної адаптації військовослужбовців…

Урочистості з нагоди завершення навчання відбулися й у Львівському гарнізоні. Чимало теплих напутніх слів від гостей було сказано на адресу 33 слухачів, які отримали безцінні знання під час курсу “Менеджмент безпеки бізнесу”.
Як розповів безпосередній освітній партнер вищевказаних міжнародних проектів, директор ГО «Західний регіональний центр сприяння перепідготовці та соціальній адаптації військовослужбовців» Андій Рой цінність цього курсу полягає в тому, що випускникам видається не лише міжнародний сертифікат та свідоцтво міжнародного зразка, а й свідоцтво управління державної служби охорони ГУМВС.
– Воно свідчить про те, що людина пройшла навчання за програмою працівників цивільної охорони по охороні об’єктів, вивчила низку дисциплін:  основи правових знань, охорона праці, тактико-спеціальна, пожежна, медична та технічна підготовки тощо. Варто знати, що наявність такого документа суттєво спрости життя нашим слухачам якщо вони захочуть в майбутньому отримати ліцензію на здійснення охоронної діяльності. .
Також стисло розповів про віхи співпраці ОБСЄ та центру перепідготовки військовослужбовців починаючи з 2006 року.
– Робота велася у тісній взаємодії з представниками Державного департаменту адаптації військовослужбовців МО України, а з 2012 року – із профільними спеціалістами Міністерства соціальної політики України. У період 2006-2015 років за цим проектом пройшли перепідготовку 764 військовослужбовці, – зазначив він.
Загалом, за роки діяльності Центру (починаючи з 1999 року) було перепідготовлено 3466 військовослужбовців, 2044 із них – працевлаштовані. Навчання відбувалося в 149 групах військовослужбовців не лише за програмами ОБСЄ, а НАТО та бюджетні кошти у містах Броди, Володимир-Волинський, Дрогобич, Золочів, Луцьк, Львів, Мукачеве, Рівне, Самбір, Стрий, Ужгород, Червоноград. Чернівці та Яворів.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s