В 2015 році львівським будинком офіцерів було організовано та проведено 307 заходів культурно-виховного та військово-патріотичного спрямування

Posted: 31.12.2015 by rmclviv in Новини та події

Художні самодіяльні колективи, що діють при гарнізонному осередку культури неодноразово ставали дипломантами міжнародних, всеукраїнських конкурсів та фестивалів, а також брали активну участь в обласних та  загальноміських заходах. Як зазначив директор 58 будинку офіцерів Віталій Провозін основні зусилля мистецьких «десантів» були спрямовані на підняття морального духу військовослужбовців, патріотизму, престижу військової служби, підтримку Збройних Сил України, формування морально-патріотичних цінностей та утвердження національної гідності в суспільстві.
– Окрім того чимало зустрічей нами було проведено з особовим складом  підрозділів, що проходили бойове злагодження на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. В окрему категорію було виокремлено роботу з військовослужбовцями, які знаходилися на лікуванні та реабілітації у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону.  Також цього року нами було досягнуто порозуміння з місцевими театрами, філармонією, концертними залами завдяки чому військовослужбовці – учасники АТО змогли безкоштовно відвідати ці заклади культури.
Також він розповів про те, що в поточному році було здійснено два спільні концертних тури колективів 58 будинку офіцерів в зону проведення антитерористичної операції на Сході України, де загалом  було проведено 24 концерти. Працівниками бібліотеки підготовлено і проведено 16 масових заходів, створено 15 постійно діючих книжково-ілюстративних виставок та тематичних стелажів й 115 виставок літератури та книжкових полиць. 2015 року воєнно-історичний музей відвідали  4918 осіб. Успішно проведено соціальний мегапроект для дітей, батьки яких брали участь в АТО – «Мій тато захищає Україну», організовано приїзд та триденну культурно-розважальну програму для групи учнів з міста Сватове Луганської області батьки яких є учасниками АТО, фотовиставку «Час війни».
– В межах цього масштабного проекту громадськості були представлені світлини авторства військових журналістів мирного та військового життя в зоні проведення АТО на Сході України. Завдяки співорганізаторам заходу волонтерській групі «Книжкова сотня» під час виставки проведено зустрічі з відомими письменниками, журналістами та поетами. Зокрема, усі охочі мали змогу послухати розповіді про твори та поспілкуватись і отримати книгу з рук автора Василя Шкляра, Анастасії Дмитрук,  Євгена Положія.
Як наголосив Віталій Провозін поточний рік став багатим не лише на події, а й на творчі знахідки.
–    Війна, яку розпочало російське вище керівництво на території нашої держави мобілізувала на боротьбу із зайдами чимало письменників, поетів, художників і, звичайно, артистів. За час російської агресії з’явилося чимало нових пісень, віршів, художніх творів. Велика кількість українських виконавців та колективів вважають за честь побувати Сході та підтримати своїм талантом, в першу чергу, місцеве населення, яке перебуває в зоні АТО, також наших бійців, які кожного дня ризикують власним життям заради того аби вигнати ворога з Донбасу.
За його словами в наступний рік буде складним та напруженим не лише на передовій, а й на культурному фронті.
–    Необхідно шукати нові формати пропагування української культури на Сході країни. Є певні задуми, які потребують фінансування та підтримки з боку держави, мусимо їх реалізувати, бо ворог не дрімає і робить усе можливе задля того аби посіяти зерна ненависті та розбрату не лише серед українського суспільства, а й світової спільноти.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s