Новітні технології на варті здоров’я

Posted: 31.12.2015 by rmclviv in Новини та події, у військових медиків

На базі клініки торакабдомінальної хірургії Військово-медичного клінічного центру Західного регіону активно впроваджуються новітні технології, що дозволяє суттєво збільшити спектр лапароскопічних хірургічних втручань у клініці. Нещодавно бригада хірургів на чолі з начальником відділення абдомінальної хірургії підполковником медичної служби Юрієм Яриничем та під загальним керівництвом начальника клініки полковника медичної служби Ярослава Клецка вперше у Західному регіоні успішно виконала лапароскопічні операції щодо новоутворень шлунково-кишкового тракту.
Як розповів підполковник медичної служби Юрій Яринич, такі хірургічні втручання є перспективними в контексті значного зниження травматичності операції та скорочення термінів лікування.
— Ми лапароскопічно прооперували військовослужбовця — учасника Антитерористичної операції щодо доброякісного новоутвору шлунка. Після короткочасної реабілітації пацієнт повернувся до виконання службових обов’язків у зоні АТО, — розповів він. — Інша операція полягала в лапароскопічному видаленні кишки у пенсіонера Збройних Сил України, який вже на сьому добу після операції був виписаний із стаціонару у задовільному стані.
Військовий лікар наголосив, що в клініці продовжується активне застосування технології зварювання м’яких тканин. Зокрема, вже є перший досвід використання цієї технології при резекції печінки та легень.
Довідково. Лапароскопія — це один із основних сучасних та ефективних методів діагностичного обстеження, а також вид хірургічної операції на внутрішніх органах. Назва походить від двох грецьких слів — laparo — живіт і skopeo — дивитися. Основною відмінністю лапароскопії від звичайного хірургічного втручання є те, що вона проводиться через відносно невеликі отвори.
Перші спроби лапароскопічних оглядів зафіксовані у 1911 році.
Майже до кінця двадцятого століття лапароскопія застосовувалася з діагностичною метою.
Вперше лапароскопічна операція була проведена в 1986 році у Франції, а зараз даний тип втручань виконується практично у всіх галузях хірургії.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s