У Тернополі відбулася урочиста церемонія нагородження орденом «Народний Герой України»

Posted: 17.01.2016 by rmclviv in Новини та події, у регіоні

У Тернополі відбулася урочиста церемонія нагородження орденом «Народний Герой України». Почесну відзнаку за героїчні вчинки на передовій отримали бійці, лікарі, водії, а за роботу у тилу та допомогу бійцям – волонтери, журналісти, оператори. Церемонію започатковано у червні 2015 року, з того часу вона відбувалася у Львові, Дніпропетровську, Харкові, Житомирі, Слов’янську, Краматорську, Одесі, в зоні Антитерористичної операції, на тимчасовому кордоні з окупованим Кримом – повідомляє видання «20 хвилин – Тернопіль».

Ведучим урочистостей був поет та журналіст Дмитро Лазукін, нагороди вручав голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука, який є одним із засновників ордену. Також перед глядачами виступили волонтер Андрій Боєчко та ювелір Дмитро Щербаков. Останній, до слова, наголосив, що нагороду, виготовлену його руками, не отримує ніхто випадковий, а лише достойні.
– Сьогодні для Тернопільщини велике свято – вітаємо гостей зі всієї України. Номінанти – це обрані серед обраних, – зазначив організатор церемонії нагородження «Народний герой України», батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка Володимир Голоднюк. – Вони обрані народом, тут немає підкупу. Кожна нагорода виготовлена за народний кошт, за срібло, яке надсилають люди.  На кожен такий орден потрібно 26 натільних хрестиків. Ці нагороди оберігають людину все життя. Запропонувати кандидатуру до нагороди може кожен громадянин України, якщо він вважає, що  ця людина є героєм, – додав пан Голоднюк. – Кожен має право заповнити анкету, яка розміщена у групі «Народний герої України» у соцмережі Фейсбук, надіслати її в Народну раду і номінанта розглянуть. Це вже 12 церемонія нагородження, загалом ордени отримали 170 чоловік.
З-поміж інших військовослужбовців Збройних Сил України було відзначено професійну майстерність начальника клініки ушкоджень Військово-медичного клінічного центру Західного регіону підполковника медичної служби Дмитра Володимировича Лося.

Фото Ігоря КРОЧАКА та з архіву групи «Народний герої України» у соцмережі Фейсбук

Газета «Народна армія» – «Найбільше мене вразив дух наших хлопців»

Довідка. Орден «Народний Герой України» – українська недержавна нагорода, запроваджена в 2015 році за ініціативою колекціонера антикваріату та волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова. Нагорода виконана в двох модифікаціях: червоно-чорна стрічка на колодці – для воїнів, що зі зброєю в руках захищали Українську землю; жовто-блакитна стрічка на колодці – для волонтерів та медичних працівників.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s