На Закарпатті дбають про захисників України та підтримують родини загиблих військовослужбовців учасників АТО

Posted: 27.01.2016 by rmclviv in Новини та події, у регіоні

02+Минулого року в Закарпатській області державним коштом було придбано помешкання для тридцяти трьох сімей загиблих учасників АТО та інвалідів І-ІІ групи. Дві сім’ї скористалися правом на приватизацію службових квартир з фонду Міністерства оборони України, ще одну родина загиблого військовослужбовця була забезпечена житлом за кошти Державної прикордонної служби України, ще. Про це повідомила начальник відділу з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія Омелянюк, підсумовуючи проведену роботу щодо соціального забезпечення учасників Антитерористичної операції у 2015 та поточному роках.
Також вона розповіла проте, що за наявною інформацією станом на початок року учасниками Антитерористичної операції є понад чотири тисячі закарпатців, з них більше 500 зазнали поранень, 74 загинули, 54-м встановлено інвалідність. Дві тисячі шістсот шістнадцять учасників АТО отримали статус учасника бойових дій, вони стоять на обліку для призначення відповідних пільг та компенсацій згідно з чинним законодавством.
– За інформацією обласного військового комісаріату 1256 закарпатців демобілізовано, з них 487 повернулися на своє місце роботи, яке зберігалося за ними на період участі в АТО. Звернень щодо порушень в сфері трудових гарантій немає, – зазначила Наталія Омелянюк. – Загалом, в області проанкетовано 1880 учасників АТО та членів сімей загиблих, з метою визначення їхніх соціальних потреб й укладання відповідних «соціальних паспортів» родин. Станом на перше січня за рахунок коштів обласного бюджету 70 сімей загиблих мешканців Закарпатської області – учасників Антитерористичної операції отримали виплати по 100 тисяч гривень. Виплачується і матеріальна допомога учасникам антитерористичної операції у розмірі від двох до п’яти тисяч гривень. Видатки обласного бюджету на матеріальну допомогу для цієї категорії закарпатців минулого року склали 12 з половиною мільйонів гривень. Зокрема, 292-м пораненим учасникам АТО у сумі 1,46 млн. гривень та 3720 непораненим – 7,44 млн. гривень.
Окрім того, вона розповіла про те, що впродовж 2015 року було оздоровлено 167 учасників антитерористичної операції, психологічну реабілітацію пройшло 15 військовослужбовців, 147 учасників бойових дій здобули додаткову спеціальність водія (на це було виділено 428 тисяч гривень).
За словами Наталії Омелянюк, окремі органи місцевого самоврядування встановлюють додаткові пільги сім’ям загиблих учасників АТО. Так, рішенням Мукачівської міської ради збережено пільги сім’ям загиблих на оплату житлово-комунальних послуг. В Ужгородській міській раді було вирішено оплачувати витрати сімей загиблих на встановлення могильних плит. Крім того, встановлено пільги з оплати за навчання та харчування дітей учасників АТО.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s