У Золочеві відбувся семінар-тренінг для психологів, які надають допомогу воїнам АТО

Posted: 21.02.2016 by rmclviv in Новини та події, у регіоні
Позначки:,

На базі Золочівського міського центру психологічної допомоги відбулося професійне навчання практикуючих психологів та офіцерів-психологів окремого ремонтно-відновлювального полку оперативного командування «Захід». Теоретично-практичний семінар на тему: «Робота з наслідками травматичних подій» провела тренер з кризової психології Оксана Наконечна, координатор Львівського психологічного кризового центру, спеціалісти якого вже майже два роки працюють з військовослужбовцями – учасниками Антитерористичної операції.
– Першого ж тижня після повернення із зони АТО у понад 90 відсотків особового складу спостерігаються симптоми стресового розладу. До місяця часу цей показник спадає до 60, а вже на другий – становить 30 відсотків. І тоді вже можна говорити про явище посттравматичного стресового розладу, – розповіла психолог. – Тому дуже важливо, щоб у перший день після повернення із зони Антитерористичної операції з військовослужбовцями працювали психологи, спілкувалися рідні та близькі, які можуть їх підтримати та допомогти адаптуватися та відійти від пережитих пекла боїв, полону, смерті друзів, поранень – наголосила Оксана Наконечна.
Під час спілкування психолог розповіла про алгоритм дій під час психологічного процесу повернення бійця до мирного життя, а також ознайомила учасників заходу зі світовим досвідом вивчення та лікування стресових розладів у солдат, які брали участь у різних військових конфліктах.
Окрім того, присутні отримали оптимальний набір знань у царині психологічної реабілітації від різного роду травматичних подій: аварії, катастрофи, стихійного лиха, стану після насильства, військової травми тощо, які підпадають під період гострої травматизації. Вивчили низку інших профільних питань, а саме – що таке психологічна травма; нейрофізіологія стресу, фази травматичної кризи особи; фази травматичної кризи у суспільстві; кризова інтервенція.
Розглянули види гострих реакцій на стрес та правила допомоги, а також аспекти саморегуляції у випадку гострого стресу. Ознайомилися з основними засадами й метою екстремальної психологічної інтервенції у випадку гострої стресової реакції. Виконали навчальні вправи «Тропічний дощ» і «дерево – листки».

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s